PROJEKTY SĄSIEDZKIE

Slider_big_sasiedzkie_kino_pod_chmurka
2016-03-11
Jednym z pomysłów na zintegrowanie sąsiadów wokół wspólnej inicjatywy jest stworzenie cyklu plenerowych projekcji filmowych we wsi, na osiedlu czy ulicy. Kino to nie tylko miejsce rozrywki i sposób na
Thumb_sasiedzki_bank_uslug
2016-03-11
Pomysłem na sąsiedzką wymianę jest Bank Usług. Na czym polega? Otóż na tym, że grupa osób mieszkających na jednej ulicy czy osiedlu deklaruje umiejętności i usługi, którymi chce się dzielić z innymi.
Thumb_uniwersytet_mlodych_duchem
2016-03-11
Współpraca międzypokoleniowa może przynosić nie tylko wiele satysfakcji, ale także realne korzyści. Seniorzy dają coś z siebie młodemu pokoleniu, dzielą się swoją wiedzą. Zyskują poczucie dobrze spoży
Thumb_podworko_grillowe
2016-03-11
Wspólne jedzenie i biesiadowanie to doskonała okazja do lepszego poznania swoich sąsiadów. W myśl tej zasady, warto zorganizować miejsce, która pozwoli im na spotkanie. Jednym z pomysłów jest podwórko
Thumb_ogrod_spoleczny
2016-03-11
Mieszkańcy miast są często skazani na zakup owoców i warzyw w marketach czy osiedlowych sklepach. Nie musi tak być. Świeże rośliny mogą wyhodować sami, a sposobem na to są ogrody społeczne. Sąsiedzkie
Thumb_jadalnia_na_skwerku
2016-03-14
Wspólne celebrowanie posiłków to jedna z największych i zarazem najprostszych przyjemności w życiu. Ludzie, którzy regularnie spotykają się przy wspólnym stole są sobie bliżsi.
Thumb_podworkowa_odnowa
2016-03-18
Twoje podwórko jest zaniedbane i zniechęca do spędzania na nim wolnego czasu? Straszy szarymi murami, nieodmalowaną klatką schodową i zdemolowanymi ławkami? Czas wziąć sprawy w swoje ręce.
Thumb_sasiedzki_targ
2016-03-18
Targi stały się ostatnio sposobem na wspólne spędzanie wolnego czasu i wymianę produktów. Na kiermaszach można kupić lokalną żywność, ubrania czy rękodzieło, a przede wszystkim zintegrować się.
Thumb_festiwal_podwo_rkowych_opowies_ci
2016-03-18
Zorganizowanie Festiwalu Podwórkowych Opowieści opartego na idei krótkich wystąpień może być świetną okazją do tego, by zintegrować sąsiedztwo. Może stać się też pretekstem do dyskusji i spotkań.
Thumb_sasiedzkie_spacery
2016-03-18
Wielu z nas żyje w swojej miejscowości, dzielnicy czy na osiedlu, nic o nich nie wiedząc. A przecież to, gdzie żyjemy i z kim, tworzy naszą tożsamość.
Thumb_warsztat_recyklingowy
2016-03-25
Każdy z nas przechowuje w domu wiele niepotrzebnych przedmiotów. Nasze piwnice pękają w szwach od zużytych mebli czy starych ubrań. Pomysłem, by je zagospodarować i przywrócić im życie jest recykling.
Thumb_swietlica_kulturalna
2016-03-25
Na Waszym osiedlu czy ulicy brakuje miejsca, gdzie można się spotkać z sąsiadami? Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć miejsce, gdzie rozkwitnie kulturalne życie okolicy.
Thumb_wspolne_malowanie_murali
2016-03-25
Murale to nowy sposób na ożywianie przestrzeni. Do ich wykonania wystarczy puszka farby, dobry pomysł i odrobina wolnego czasu, a efekt może być olśniewający.
Thumb_miejska_plaza
2016-03-25
Coraz więcej miast stwarza swoim mieszkańcom możliwość korzystania z miejskich plaż. Wydaje się, że są one świetnym pomysłem na letni wypoczynek w gronie rodziny czy znajomych.
Thumb_plenerowe_warsztaty_kulinarne
2016-03-25
Gotowanie stało się ostatnio popularną formą wspólnego spędzania czasu, a trend na bycie eko sprzyja dbaniu o zdrowie. Promowanie wspólnego gotowania może być jednym z celów sąsiedzkiego projektu.
Thumb_zazieleniamy_sciany
2016-03-25
Zielone ściany, pokryte roślinnością nie tylko wyglądają estetycznie, ale także neutralizują zanieczyszczenia i tworzą dobry mikroklimat.
Thumb_warsztaty_budowy_karmniko_w
Thumb_amfiteatr_na_skwerze
2016-03-25
Miejskie amfiteatry, niegdyś spotykane w wielu miastach, dziś odchodzą w zapomnienie. Czemu by nie wskrzesić tej idei w swoim sąsiedztwie?
Thumb_boisko_do_gry
2016-03-25
Boisko do gry w piłkę to pomysł na integrację zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych sąsiadów. Wystarczy wygospodarować odpowiednią przestrzeń, wytyczyć murawę, postawić bramki i zacząć grać.