Pomoc w czasach koronawirusa

Slider_big_spolecznik
EKIPA SPOŁECZNIKA
30.03.2020

W ostatnich dniach pomoc sąsiedzka i społecznikowska jest ważniejsza niż jeszcze miesiąc temu. Wszystko przez szerzącą się pandemię koronawirusa. Staramy się zostać w domu. Szczególnie ważne jest, aby na zewnątrz nie wychodziły osoby starsze. Jednak potrzeba czasem zrobić zakupy czy wyprowadzić psa. Na szczęście wśród nas są wspaniali społecznicy, którzy oferują swoją pomoc. Oto kilka bardzo ciekawych inicjatyw, które powstały w ostatnich dniach. 

„Pies w koronie” 

„Pies w koronie” to grupa wsparcia w opiece nad zwierzętami w czasie kwarantanny. Zrzesza ona opiekunów zwierząt, oferujących swoją pomoc, a także tych, którzy tej pomocy potrzebują, ponieważ nie mogą opuszczać domu. Zapisało się do niej już ponad 33 tysiące osób z całej Polski. Jeśli macie możliwość i chcecie zaopiekować się czyimś zwierzakiem, wystarczy dołączyć do grupy i dodać wpis z hasztagiem #pomogę. Wszystkie zasady znajdziecie tutaj: 
https://bit.ly/2WIbcXf)
 

Pomoc zakupowa
 
Wiemy, jak ważne jest to, aby osoby starsze ograniczyły wychodzenie z domu. Kartki zawieszane na klatach schodowych to chyba najczęściej spotykane przykłady sąsiedzkiej solidarności. Wiele młodych osób zostawia je w miejscach swojego zamieszkania, z informacją, że z przyjemnością zrobią seniorom zakupy lub wyprowadzą psa. Pokazuje to, że nie potrzeba wiele, żeby pomóc i okazać solidarność. 

Szycie maseczek 
Zapotrzebowanie na maseczki ochronne w całej Polsce jest ogromne. Niezbędne są one lekarzom, pielęgniarkom, służbom sanitarnym, a także osobom chorym. Nic więc dziwnego, że zaczyna ich brakować. Aby temu zaradzić na Facebooku powstał profil @Polskie Krawcowe uszyją maseczki ochronne dla służby zdrowia, który skupia osoby chcące samodzielnie, bądź w grupach, szyć takie maseczki. Ich plan to stworzenie nawet 200 tysięcy sztuk, które przekażą do szpitali. Jeśli też macie zdolności krawieckich i chcecie dołączyć, to tutaj: https://bit.ly/3aovQzi, znajdziecie bardzo prosty „wykrój”. 

Oczywiście to tylko niektóre przykłady sąsiedzkiej i społecznikowskiej pomocy. Jeśli znacie podobne inicjatywy, to zachęcamy do dzielenia się nimi na naszej grupie na Facebooku: Społecznik 2.0 – grupa dyskusyjna
Być może uda Wam się zainspirować innych do działania, albo sami wykorzystacie czyjeś pomysły. Do dzieła! slightly_smiling_face