Tak łatwo zmienić świat na lepsze

Slider_big_adult-aged-baby-226618
TO DZIAŁA
29.03.2018
Często może się wydawać, że aby komuś pomóc musimy tą osobę znać, albo co najwyżej się z nią spotkać. Oczywiście wiemy o wielu akcjach, które wspierają potrzebujących. Jednak, biorąc w nich udział, mamy poczucie, że pomagamy większej grupie, a nie jednej, konkretnej osobie. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka przykładów akcji, w których możecie komuś pomóc nie wychodząc z domu. Komuś, kogo możecie zdefiniować, a nawet z nim korespondować.  

Adopcja na odległość

Adopcje na odległość staja się coraz bardziej popularną formą pomocy. Skierowane są w szczególności do dzieci mieszkających w najbiedniejszych rejonach Afryki. Dzięki nim możemy wspomóc jedno lub kilkoro dzieci, w zależności od naszych możliwości finansowych. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej gdzie znajdziecie wszystkie informacje i formalności, które musicie spełnić, aby zaadoptować dziecko. Dzięki takiej adopcji wspomożecie jego lub jej edukację, pomożecie rozwijać się sportowo i artystycznie. Musicie jednak pamiętać, że jest to bardzo duża odpowiedzialność. Rejestrując się na stronie zostaniecie poinformowani, że rozpoczęcie adopcji wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Co miesiąc bowiem jesteście zobowiązani wpłacić określoną na początku darowiznę. Zależy od miejsca zamieszkania dziecka, jego wieku czy stanu zdrowia. Co ciekawe, jeśli zdecydujecie sią na taką formę pomocy, będziecie mogli kiedyś faktycznie poznać swojego podopiecznego czy podopieczną. Możliwa jest także korespondencja listowana czy video rozmowy.

 Szlachetna paczka i Akademia Przyszłości

O akcji Szlachetnej Paczki z pewnością już słyszeliście. Jej młodszą siostrą jest Akademia Przyszłości. To nowatorski program edukacyjny, który ma na celu wspomóc edukację dzieci w wieku szkolnym. W Akademię może zaangażować się każdy i to od nas zależy, jaką rolę wybierzemy. Po pierwsze możemy zostać wolontariuszem, czyli osobą, która pracuje bezpośrednio z dzieckiem wymagającym pomocy. Wcześniej zostaniemy oczywiście profesjonalnie zrekrutowani i przeszkoleni. Najczęściej wolontariuszami są studenci, których zadaniem nie jest bycie korepetytorem ale przede wszystkim przyjacielem dziecka. SuperW, bo tak są nazywani, mają za zadanie przekuć porażki jakich ich podopieczny doświadcza w szkole w późniejszy sukces w życiu. Zadnie to nie łatwe, ale satysfakcja z osiągniętego sukcesu jest ogromna. Drugą opcją jest zostanie darczyńcą. Na stronie Akademii znajdziecie informację, że darczyńca jest jak Anioł Stróż. Dba o swojego podopiecznego, ale z ukrycia, dyskretnie. Jakie jest jego zadanie? Finansuje indeks dla dziecka, w ramach którego mały uczeń otrzymuje cotygodniowe zajęcia, indeks sukcesów i wyprawkę szkolną. Dzięki takiemu wsparciu ma poczucie, że spełnia dziecięce marzenia bez narzucania się i nie oczekując wzajemności.                                                                                         

UNICEF 

UNICEF to z pewnością najbardziej znana wspomagająca dzieci organizacja charytatywna na świecie i zapewne bardzo wiele wiecie o niej i o jej działalności. Jednak o jednej z ich akcji chcielibyśmy Wam szczególnie opowiedzieć. Jest to „Prezent bez pudła”. Podobnie, jak w przypadku „Adopcji na odległość” jest to datek przekazywany dla dzieci, które znajdują się bardzo bardzo daleko od nas. Prezent bez pudła to dosłownie prezenty, który możemy wysłać na drugi koniec świata. Mają one bardzo różną formę. Są to między innymi: pasty terapeutyczne, herbatniki wysokoenergetyczne, szczepionki na ospę i polio czy nawet koce albo zeszyt. Przy każdym „prezencie” podana jest cena i liczba produktów, którą za daną kwotę zostanie w waszym imieniu wysłana do potrzebujących. W ramach tej akcji możecie także otrzymać personalizowany certyfikat i podarować go komuś w prezencie. Coraz częściej młode pary decydują się poprosić swoim gości weselnych o zakup takiego właśnie pakietu zamiast kwiatów czy słodyczy.