Jak być dobrym Społecznikiem?

Slider_big_blur-businesswoman-close-up-407237
MERYTORYCZNY SPOŁECZNIK
16.09.2018
Przedstawić przepis na dobrego Społecznika wcale nie jest tak prosto. Każdy jest jest inny i z pewnością wskazanie jednego podręcznikowego wzorca będzie bardzo ciężkie, ale poniżej postaramy się przedstawić Wam co, według nas, powinno składać się na dobrego Społecznika.  

Chęć pomocy innym

Altruizm we współczesnym świecie nie jest cechą, którą można spotkać u każdego. A przecież bardzo często pomaganie innym nie wymaga od nas wiele, a daje niesamowicie dużo. Prawdziwy Społecznik bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, że może dla zrobić coś dla innych i robi to bez najmniejszego zastanowienia. Form pomocy przecież jest mnóstwo: wolontariat, wsparcie znajomej starszej osoby, współdziałanie przy sąsiedzkich projektach. Tylko od Was zależy, w jakie działania się zaangażujecie. Pomysłów i dobrej woli z pewnością Wam nie zabraknie.  

Potrafi załatwić wszystko

Nie ma takiej rzeczy, której Społecznik nie potrafiłby załatwić. To pewne. Wystarczy odrobina kreatywności, zaangażowania i samozaparcia, a nawet najbardziej złożone zadania okażą się bułką z masłem. Zdolności to jedno, a dobra organizacja to drugie.. Kalendarz, notes, aplikacje – sposobów na przygotowanie się do działania jest kilka. Jedno możemy Wam z całą odpowiedzialnością poradzić. Dzięki jednym z tych atrybutów staniecie się superzałatwiaczami. W każdej dziedzinie J
 

Uwielbia współpracować z innymi

Co to za Społecznik, który jest samotnikiem, albo uważa, że wszystko zrobi najlepiej?  Działanie w grupie, przebywanie w towarzystwie i zarażanie innych swoimi pomysłami to to, co Społecznicy lubią najbardziej. Pamiętaj, działasz przede wszystkim dla innych, ale też z innymi. Dobry kontakt ze współdziałającymi to podstawa wszystkich udanych projektów. Warto na początku wyznaczyć nie tylko czas na pracę i obowiązkowe zebrania, ale w Waszych kalendarzach także powinien znaleźć się czas na integrację. Dzięki niej z pewnością złapiecie jeszcze lepszy kontakt, a przez to będzie Wam się fantastycznie współpracowało.
 

Ma pełno pomysłów


Ma sto pomysłów na minutę, każdy lepszy od poprzedniego. Nieustanie coś planuje i wymyśla. To musi być Społecznik. Kreatywność to zdecydowanie jego najważniejsza cecha. Warsztaty, zajęcia, może jakiś remont? Ciągle chce, żeby coś się działo. Tylko czasu ciągle barak. Dlatego nasza rada dla pomysłowych głów jest prosta: zapisujcie swoje pomysły, a z pewnością kiedyś uda Wam się je zrealizować.