Pomysły na świąteczne DIY

Slider_big_s_wia_tecznediy
PRAKTYCZNE PORADY
13.12.2017
Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, warto więc zadbać o magiczną atmosferę – zarówno w swoich domach, jak i wśród przyjaciół oraz osób z którymi współdziałamy na co dzień. Jak się do tego zabrać? Najpierw potrzebna jest inspiracja. Dlatego poniżej przedstawiamy Wam kilka ciekawych pomysłów na stworzenie świątecznego klimatu. Zapoznajcie się z nimi a potem wykorzystajcie długie jesienno-zimowe wieczory oraz swoją kreatywność, aby stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.

Świąteczne podwórko


Dbanie o środowisko oraz niskobudżetowe rozwiązania to dwa bardzo ważne wyznaczniki działań każdego Społecznika. Po co więc kupować choinkę, jeśli można wykorzystać europaletę? Z kolei, zamiast kupować plastikowe lampki w markecie można poprosić sąsiadów o aluminiowe puszki i razem przygotować nietypowe ozdoby na wspólne podwórko. Czego jeszcze będziecie potrzebować do wykonania tych dwóch ozdób? Do stworzenia choinki – oprócz palety oczywiście - na pewno przyda się trochę farby – może być tylko biała albo zielona, a także zestaw podstawowych narzędzi (młotek, obcęgi, gwoździe). Do lampionów natomiast potrzebować będziecie cienkich drucików, małych świeczek (np. typu tea light), niewielkiego gwoździa do wykonania wzoru i ew. farby w sprayu. Dokładne instrukcje znajdziecie tutaj: Choinka à bit.ly/2yS1wdP Lampiony à bit.ly/2ySpLsc  

Do domu


Lubicie zapach cynamonu, pomarańczy i innych specjałów kojarzących się ze Świętami? Uszykujcie własną świecę zapachową albo jeszcze lepiej – tzw. mason jar olive, czyli lampę oliwną. Będziecie potrzebować jedynie dużego przezroczystego słoika, oliwę z oliwek, kilka kropel olejków zapachowych, świeczki typu tea light, wysuszone plasterki pomarańczy i na przykład laskę cynamonu lub ziarenka anyżu. Tutaj macie duże pole do własnej inwencji, a efekt jest naprawdę ciekawy. No i przede wszystkim trwały oraz niedrogi. Klikajcie tutaj: bit.ly/2ALaXMF, aby znaleźć pełny instruktaż.
  Bardzo prostym i niedrogim sposobem na stworzenie oryginalnych ozdób świątecznych jest również wykorzystanie szyszek. Wystarczy je spryskać lub pomalować kolorowymi farbami i zawiesić na wstążce. Mogą wówczas posłużyć nawet jako ekologiczne bombki choinkowe albo samodzielne ozdoby do zawieszenia w oknach czy na drzewach. Klikając tutaj: bit.ly/2AJKbnX, znajdziecie wiele ciekawych inspiracji.  

Na prezent


Święta to czas, kiedy wymieniamy się prezentami. Jednak im dłuższa lista osób do obdarowania, tym budżet coraz mniejszy. Dlatego warto przygotować coś samemu, a także pokazać innym, że prezenty to nie tylko szał zakupów J Najprościej zabrać się za jakiś drobiazg codziennego użytku – jak na przykład kolorowy kubek czy przybornik do kuchennych narzędzi. Biały kubek można kupić za niewielką kwotę, a sposobem na nadanie mu wyjątkowego wyglądu będzie wykorzystanie – uwaga – lakieru do paznokci! Wykonanie jest naprawdę proste, a efekt bardzo ciekawy. Klikajcie tutaj: bit.ly/2AJL1kB, aby dowiedzieć więcej. Drugi prosty i niedrogi pomysł  na świąteczny upominek, to stworzenie kolorowego przybornika do kuchni. Udekorowanie farbami drewnianych przyborów kuchennych nada im oryginalnego wyglądu, a jeśli jeszcze dodamy to tego własnoręcznie uszytą rękawicę kuchenną i użyjemy jej jako oryginalnej torebki na prezent to efekt na pewno olśni obdarowaną osobę. Zajrzyjcie tutaj: bit.ly/2yTpc1k i tutaj: bit.ly/2ySAz9H, http://bit.ly/2yTjHQt, aby zaczerpnąć inspiracji.