Pomysły na społecznikowskie DIY

Slider_big_diy
PRAKTYCZNE PORADY
31.08.2017
 Mural z mchu, ławka z palety, doniczka z opony czy samodzielnie zrobiony nawóz do roślin – pomysłów na DIY jest całe mnóstwo, a dzięki ich poznaniu dzielnicowe podwórka nabiorą kolorów i wyjątkowego klimatu. Zobaczcie, co można wyczarować praktycznie bezkosztowo!  

Mural z mchu


Ten pomysł jest bardzo prosty i tani w przygotowaniu, a efekt zachwyca, Dzięki sporządzeniu specjalnej mieszanki, którą należy nałożyć na ścianę jak farbę, otrzymujemy żywy roślinny obraz. Składniki tej specjalnej “farby” to mech, maślanka lub jogurt, piwo lub woda, cukier, syrop kukurydziany. Wszystko to mieszamy ze sobą za pomocą blendera, a następnie nanosimy na wybraną powierzchnię. Po ok. tygodniu mech zawarty w miksturze wykiełkuje i od tego czasu, dzięki regularnemu podlewaniu, nasze naturalne grafiiti będzie się stawało tylko bardzo bardziej zielone. Prawda, że proste? Do dzieła! Szczegółową instrukcję wraz ze zdjęciami znajdziecie tutaj: bit.ly/MuralZMchu.  

Paleta dobra na wszystko

Drewniane palety mają w ostatnim czasie tak dużo zastosowań w urządzaniu przestrzeni, że niedługo zapomnimy do czego służyły pierwotnie. Nas jednak interesuje, jaki użytek mogą zrobić z nich społecznicy J. Wybór jest całkiem ciekawy – drewniane palety bardzo dobrze sprawdzają się, na przykład, jako zewnętrzne kwietniki. Przy wykorzystaniu niewielkiej liczby roślin i ziemi bardzo łatwo i tanio możemy stworzyć tzw. pionowy ogród do zawieszenia na stałe na większej ścianie lub ustawienia przy płocie lub obdrapanym murku. Klikajcie tutaj: http://bit.ly/2tB5vJP, aby zobaczyć kilka realizacji i tutaj: bit.ly/KwietnikZPalety, aby dowiedzieć się, jak stworzyć taki kwietnik. 
Z drewnianych palet można zrobić także huśtawkę (http://bit.ly/2tBaRF9), przenośne ławki (bit.ly/2tBa8Ut), a nawet cały kącik do sąsiedzkiej integracji: (bit.ly/2tB5Tbf). Do tych realizacji potrzebne będzie już jednak więcej czasu i osób do pomocy, no ale efekty końcowe są naprawdę ciekawe, a przede wszystkim praktyczne.  

Sąsiedzka uprawa roślin

Tworząc osiedlowy ogród warto pamiętać o tym, że doniczką może być tak naprawdę wszystko. Wystarczy, aby przedmiot taki był w stanie przetrwać dłuższy czas na dworze. Warto więc poprosić członków swojej ekipy o przejrzenie piwnic i szafek w domu i przyniesienie niepotrzebnych butelek plastikowych. starych garnków, kobiałek, skrzynek po owocach, a nawet opon. Po takiej zbiórce może się okazać, że ogrodowych doniczek będzie aż nadto. No ale, oby tylko takie problemy mieć J. 
Gdy już rośliny są zasadzone pozostaje tylko odpowiednie dbanie o nie. I tutaj bardzo Wam się może przydać przepis na zrobienie własnego nawozu. Potrzebne są do tego tylko liście i plastikowy pojemnik. Dokładny opis znajdziecie tutaj: bit.ly/EkologicznyNawóz.   Jak widzicie, nie trzeba dużych nakładów finansowych, aby tworzyć efektowne rozwiązania a ich realizacja to gotowy pomysł na integrację sąsiedzką. Mamy nadzieję, że powyższe pomysły zainspirują Was do wspólnego działania. Powodzenia!