Jak zorganizować sąsiedzką wigilię - część 2

Slider_big_swieta_2
PRAKTYCZNE PORADY
13.12.2017
W pierwszej części tego tekstu przedstawiliśmy Wam działania, od których warto zacząć prace nad organizacja sąsiedzkiej wigilii, teraz czas na kolejne etapy. Skoro znacie już termin i miejsce Waszego wydarzenia, udało Wam się zebrać kilka osób do pomocy, a nawet zaangażować do współpracy np. okoliczną piekarnię, czas działać dalej! Teraz najważniejsze, aby planowana wigilia sąsiedzka wypadła jak najlepiej.  

Promocja

W zależności od tego, jak dużo osób chcecie zachęcić do udziału w swoim wydarzeniu, wybierzcie odpowiednie środki promocji. W przypadku większego wydarzenia, warto uszykować zestaw najważniejszych informacji i przesłać do lokalnych mediów. Bardzo dobrze sprawdzi się również wydarzenie na Facebooku, dzięki któremu będziecie mogli się także skomunikować z potencjalnymi uczestnikami czy osobami, które chciałby by się włączyć w organizację lub zaoferować konkretną pomoc. Link do wydarzenia warto będzie dołączyć do zestawu informacji prasowych, a także rozesłać go do podmiotów, które funkcjonują w Waszej okolicy z prośbą o udostępnienie informacji swoich kanałach w mediach społecznościowych. Jeśli macie możliwość wydruku plakatów, dobrze będzie je rozwiesić w okolicznych sklepach, czy na osiedlowych klatkach schodowych.  

Fotorelacja
Zadbajcie udokumentowanie swojego wydarzenia. Warto poprosić kogoś z ekipy o przyniesienie aparatu i zrobienie zdjęć lub nakręcenie video. Tak, jak było to wspomniane w pierwszej części artykułu – ważne, aby wyznaczyć do tego działania konkretną osobę – inaczej temat może ulec rozmyciu i po wszystkim okaże się że nie macie ani jednego zdjęcia. Takie materiały będą miłym wspomnieniem, które będzie można rozesłać do swoich sąsiadów czy partnerów i wspólnie budować swoją sąsiedzką historię. Przydadzą się one także do promocji kolejnego wydarzenia, aby pokazać jego klimat i atmosferę.
 
Czas po
Zazwyczaj wszelkie plany działania ustala się do momentu zakończenia wydarzenia. Jednak jak już będzie po wszystkim, warto zaplanować jeszcze spotkanie podsumowujące. Może się ono odbyć kilka, a nawet kilkanaście dni po wydarzeniu. Najważniejsze, aby się odbyło i aby wzięły w nim udział wszystkie osoby zaangażowane w organizację. Będziecie wówczas okazję, aby porozmawiać o tym, co udało się Wam najlepiej, a nad czym można by dopracować. Będzie to też dobra okazja do podzielenia się swoimi pomysłami na przyszłość, a także do podziękowania sobie nawzajem za wspólną pracę.  

Poniżej przedstawiamy Wam także przykłady świątecznych działań, zrealizowanych na poziomie lokalnym. Zajrzyjcie do linków, zainspirujcie się i do dzieła! ·  bit.ly/2B3HG0K, ·  bit.ly/2B1Fs1E, ·  bit.ly/2AZnpcJ.   Jeśli chcielibyście podzielić się z nami efektami Waszych działań zapraszamy do kontaktu poprzez profil Społecznik 2.0 na Facebooku (www.facebook.com/spolecznik20).