Integracja w Poznaniu pod szyldem SGB-Banku

Slider_big_laton
TO DZIAŁA
05.08.2016
Lato w mieście nie musi być nudne. Sukcesywnie udowadnia to SGB-Bank, który ma swój niemały wkład w pełne atrakcji Lato na Targach odbywające się już po raz trzeci na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W ramach wydarzenia odbywają się cykliczne seanse filmowe pod szyldem „Kina Letniego Banków Spółdzielczych SGB”. To znakomita okazja dla wszystkich, którzy szukają ciekawego sposobu na spędzenie letniego czasu w mieście.

Lato na Targach odbywa się po raz trzeci i zawsze stanowi zbiór interesujących atrakcji, dla każdego, niezależnie od wieku. Jedną z głównych idei, które przyświecają temu przedsięwzięciu jest to, aby miało ono charakter familijny, co świetnie widać spoglądając na to, jak ułożony jest program tegorocznej edycji. Nie brakuje w nim bowiem atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla tej starszej części miejskich poszukiwaczy przygód. I to zarówno dla miłośników aktywnego spędzenia wolnego czasu, jak i dla tych, którzy po prostu chcą odpocząć. Plaża prawie w centrum miasta? Czemu nie! I do tego wielofunkcyjna. Służyć bowiem może zarówno jako boisko do siatkówki i piłki nożnej plażowej, ale też jest świetnym miejscem do gry w badmintona czy coraz bardziej popularne bule.

Najmłodsi miłośnicy futbolu mogą skorzystać z lekcji piłki nożnej pod okiem trenerów z Akademii Reissa, szkoląc swoje umiejętności i rywalizując ze sobą. Ale to nie wszystko, co w tym roku zwolennicy aktywnego wypoczynku odnajdą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W każdy czwartek i sobotę dla każdego, każdy miłośnik rolek będzie mógł pojeździć na torze, wypożyczyć niezbędny sprzęt lub… jeśli dopiero chciałby połknąć tego bakcyla, może skorzystać z porad specjalistów, którzy pomogą mu stawiać pierwsze kroki w przewrotnym (ale tylko na początku) świecie rolek. Fani fintessu i zumby także znajdą coś dla siebie, bowiem 2 razy w tygodniu mogą oni skorzystać z zajęć pod okiem doświadczonych instruktorów.

Specjalnie dla mam przygotowano też cykl zajęć, w trakcie których będą one mogły ćwiczyć wraz ze swymi maluszkami i odkryć wagę ruchu w okresie poporodowym. Nieco starsze dzieci będą zaś mogły harcować pod opieką animatorów, którzy razem z nimi zagrają w kapsle, pobawią się w piasku czy wymyślą wspólnie nowe zabawy. Zamiast ruchu wolisz poruszać szarymi komórkami? Bez obaw, Lato na Targach przygotowało tez coś dla ciebie. Miłośnicy literatury przez całe wakacje będą mogli wziąć udział w spotkaniach z pisarzami czy warsztatach. Na terenie targów znajdzie się tez miejsce dla regału przeznaczonego na bookcrossing, który z pewnością będzie integrował  czytelników. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by po prostu oddać się lekturze na wygodnym leżaku, czując piasek pod stopami.

Najmłodsi, którzy nad książki przekładają intrygujące eksperymenty będą mieli okazję poznać zagadnienia ze świata chemii, mechatroniki i programowania. Wszystko to dzięki ekspertom z Poznańskiego Centrum Superkomputerowego, którzy odkryją przed nimi magię świata nauki. Sporym zainteresowaniem na pewno cieszyć się będą zajęcia, w trakcie których wykorzystywane będą gogle do wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Przyjemne z pożytecznym będzie można połączyć też na zajęciach językowych, podczas których dzieci będą uczyły się języka angielskiego i hiszpańskiego w atrakcyjnej formie.

 Kiedy wymęczone atrakcjami dzieci będą już smacznie spały, rodzice w każdy czwartek będą mogli odwiedzić Kino Letnie Banków Spółdzielczych SGB (które w wypadku nieprzyjaznych warunków przeniesie się pod dach) i obejrzeć dobry film. W tym roku w programie m.in. biograficzne dzieło o Amy Winehouse, mroczny i futurystyczny Snowpiercer czy jedno z ostatnich dzieł Woody’ego Allena „Zakochani w Rzymie”. Tegoroczne Lato na Targach potrwa do 28 sierpnia. Warto na koniec dodać, że uczestnictwo we wszystkich aktywnościach jest bezpłatne.