Aktywizacja przez internet. Do czego może się przydać Społecznikowi Facebook?

Slider_big_hands-woman-laptop-notebook
PRAKTYCZNE PORADY
02.11.2017
Żyjemy w czasach, w których internet odrywa bardzo ważną rolę. Nie tylko z punktu widzenia informacyjnego, ale także w przypadku kontaktów międzyludzkich. Ułatwia utrzymanie kontaktów ze znajomymi na drugim końcu świata, czy pomaga w szybkiej komunikacji nawet z osobami z tej samej miejscowości. „Jeżeli nie ma Cię w internecie to znaczy, że nie istniejesz”. Choć to zdanie wydaje się bardzo okrutne z dnia na dzień robi się coraz bardziej prawdziwe.  

Pewnie zastanawiacie się, jak Społecznik może wykorzystać internet do swoich działań. Możliwości jest sporo. 
Po pierwsze możecie założyć swoją grupę na Facebooku. Zdecydowanie ułatwi Wam to kontakt między sobą. Każdy będzie mógł dodawać swoje pomysły i przedstawiać przemyślenia. I wszystko zawsze będzie w jednym miejscu, przez co do niektórych rzeczy będziecie mogli wracać po czasie. Grupa może być zamknięta, to znaczy, że tylko jej członkowie mogą dodawać i komentować posty. Ten rodzaj jest dobry gdy jesteście paczką znajomych i pracujecie nad jednym, konkretnym projektem i nie chcecie, żeby ktoś śledził wasze poczynania. Drugim rodzajem jest grupa otwarta, do której każdy może się zapisać i dodawać swoje posty. Często posiadają one regulaminy, które ułatwiają wymianę informacji, pozwalają porządkować treści. Przykładem mogą być zwycięzcy V edycji „Spółdzielni Pomysłów”, czyli SOS – Mieszkańcy Wawra Rodzicom z CZD. Do ich facebookowej grupy należy już ponad 6 tysięcy osób. Są to rodzice dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka, ale też osoby, które chcą pomóc. Grupa pomaga im w skupieniu tej ogromnej społeczności w jednym miejscu.  

Kolejną opcją jest możliwość stworzenia wydarzenia, gdy planujecie jakiś event. Dzięki tej opcji zdecydowanie łatwiej będzie Wam zaprosić znajomych, a im ich znajomych. Proces zakładania wydarzenia jest bardzo prosty. Tutaj znajdziecie wszystkie szczegóły: http://bit.ly/2h8UVHB. Taka forma pomoże także w szybkim informowaniu o zmianach, czy dodawaniu kolejnych szczegółów projektu. Ponadto inni uczestnicy będą mogli zadawać swoje pytania, na które szybko i sprawnie możecie odpowiedzieć.

Bardziej zaprawionym Społecznikom polecamy założyć
 fanpage. Jeśli Wasze akcje mają okazję dotrzeć do szerszej grupy taka forma będzie najbardziej odpowiednia. Będziecie mogli dzielić się swoimi poczynaniami i tym samym zarażać obserwatorów do działania. Takie dwa w jednym :)   

Na koniec chcielibyśmy podkreślić, że aby taka aktywizacja internetowa się udała konieczne jest perfekcyjne przygotowanie. Przez założeniem grupy, wydarzenia czy fanpage musicie szczegółowo przemyśleć zasady ich funkcjonowania. Grupa jest zdecydowanie najprostszą formą komunikacji i przy tym najbardziej społecznikowską. Jeśli chcecie stworzyć tylko interntowe miejsce spotkań to taka grupa sprawdzi się idealnie. Jeśli jednak Wasze plany są bardziej przemyślane i zakładają jakieś konkretne działania wtedy fanpage czy wydarzenie lepiej spełni swoją rolę. Pamiętajcie jednak, żeby dopilnować każdego szczegółu. Co prawda zaczynacie w internecie, ale finał działań jest już realny i to od Was, jako organizatorów zależy, czy wszystko się uda. My trzymamy kciuki i przy okazji zapraszamy na nasz profil na Facebooku. - http://bit.ly/2eUAwVX