5 sposobów na zimę w mieście

Slider_big_pexels-photo-265959
TO DZIAŁA
16.01.2018
 Dla wielu z nas zima kojarzy się ze śniegiem, chłodem, ale i spokojem, odpoczynkiem, czy świątecznym czasem z najbliższymi i spotykaniem dawno nie widzianych bliskich. Jak ten zimny okres przetrwać, a równocześnie wziąć z tego czasu to, co najlepsze dla nas i naszej okolicy?  

W czasie zimy jeszcze bardziej palące są potrzeby osób bezdomnych, najuboższych, czy chorych. W tym czasie kluczowa jest nasza czujność - nie wolno przechodzić obojętnie obok  człowieka, co do którego nie mamy pewności, że poradzi sobie w niskiej temperaturze, szczególnie jeśli widzimy, że zasypia, czy stracił przytomność, bo to może skończyć się tragicznie. Cennym jest oprócz bezpośredniej pomocy także przekazywanie wskazówek jak dotrzeć do noclegowni, czy jak znaleźć miejsca rozdawania żywności typu
Jadłodzielnia - to miejsce w Szczecinie, gdzie osoba potrzebująca może odebrać ciepłą odzież czy jedzenie pozostawione w tym miejscu przez darczyńców, np. w przypadku przygotowania zbyt dużej porcji jedzenia dla rodziny na świąteczną kolację.

W tym czasie nasze serca rozgrzeją także akcje na rzecz zwierząt.  Warto zorientować się, czy nie brakuje budek dla bezdomnych kotów, karmy, kocy, czy środków czystości w pobliskim schronisku. Jedną z ciekawszych akcji dobroczynnych może być sprzedaż specjalnie na tę okazję stworzonych kartek świątecznych i przeznaczenie zdobytych w ten sposób środków na cel Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami - w taki sposób od wielu lat szczecińska firma
LSJ HR Group wspiera działania lokalnego oddziału TOZ.
 

Kolejnym sposobem na zimę jest również przekazywanie swojej wiedzy innym, a równocześnie poszerzanie własnych kompetencji. W swojej okolicy na pewno znajdziecie szkołę, przedszkole czy organizację, której możecie przekazać chociażby wiedzę z zakresu własnej profesji, zachęcić do kształcenia się w tym kierunku i omówić szanse na rozwój, czy też wesprzeć młodsze osoby na ich dalszej drodze w ramach danej branży.  

Zima może być pięknym czasem, jeśli postanowimy sobie, że pogoda nie będzie miała wpływu na nasze wewnętrzne poczucie spełnienia, wynikające z przekazywanego innym dobra, wiedzy, czy wsparcia tych, którzy w tym czasie najbardziej tego potrzebują.