Baner2
Budujmy marzenia! Kreujmy pasje!
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 227

Kategoria
Edukacja
Miejsce realizacji
Piła (woj. wielkopolskie)
Zgłaszający
Joanna Kolanowska
Cel projektu
Zorganizowanie profesjonalnej przestrzeni wystawienniczej dla prac artystycznych uczniów.
Opis projektu
Nasza szkoła – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile – ma ponad 50-letnie tradycje w kształceniu kolejnych pokoleń w zawodach budowlanych. W roku 2012 poszerzyliśmy naszą ofertę o kolejne kierunki kształcenia: technika renowacji elementów architektury i technika architektury krajobrazu.
W Pile funkcjonują koła plastyczne przy domach kultury, lecz w promieniu 100 km nie ma szkoły plastycznej - najbliższe są w Poznaniu i w Bydgoszczy.
Nasi uczniowie mogą nie tylko rozwijać talenty w ramach zajęć pozalekcyjnych i warsztatów, ale poznać możliwości wykorzystania swoich artystycznych pasji w przyszłej pracy zawodowej. Swoimi działaniami budujemy prestiż tych zawodów w środowisku pilskim. Wspieramy młodzież poprzez statutowe działania dydaktyczne, prezentowanie prac uczniowskich w salach lekcyjnych, na wystawach szkolnych i w mediach społecznościowych. Nawiązujemy współpracę z pilskim środowiskiem artystycznym, Biurem Wystaw Artystycznych w Pile, Młodzieżowym domem Kultury, galerią „Labirynt” przy Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Poprzez nasze działania chcielibyśmy umożliwić uzdolnionej młodzieży realizowanie swoich artystycznych pasji. Swoje działania chcemy skierować do młodych ludzi z Piły i okolic, dla których udział w przedsięwzięciach związane z działalnością artystyczną mogą stać się ważnym elementem kreowania swojej przyszłości.
Od dwóch lat dysponujemy częścią budynku, która do niedawna była miejskim kinem, a obecnie służy naszej szkole jako aula szkolna oraz zespół pomieszczeń do praktycznej nauki zawodu. Chcielibyśmy dostosować przestrzeń komunikacyjną i foyer do potrzeb profesjonalnego wernisażu – wykonanie ścianek do wystawiania prac malarskich i rysunkowych, gablot do prezentacji prac rzeźbiarskich, podświetlenia wystawianych prac i instalacji. Dla podniesienia prestiżu, jak i w ramach działań integrujących środowisko pilskie, poza odpowiednią aranżacją wnętrz wystawowych chcemy zorganizować wernisaż z zaproszonymi gośćmi, cateringiem, oprawą muzyczną.
Roboty budowlane nasi uczniowie są w stanie wykonać podczas zajęć praktycznych lub warsztatów pozalekcyjnych – np. w ramach zawodów: monter suchej zabudowy, elektryk. Takie przedsięwzięcie wymaga środków finansowych na zakup materiałów budowlanych, oświetleniowych, sztalug i innych materiałów związanych z możliwością wystawienia prac plastycznych i instalacji artystycznych.
Przez zrealizowanie tego projektu pragniemy umożliwić młodzieży szkolnej zaprezentowanie swoich talentów szerszej publiczności i utworzyć bazę do dalszych działań promujących w środowisku szkolnym i artystycznym.
Prosimy Państwa o wsparcie dla naszego przedsięwzięcia.

Thumb_zdj_cie_6
Thumb_zdj_cie_8 Thumb_zdj_cie_9 Thumb_zdj_cie_4 Thumb_zdj_cie_5