Posadowienie kamienia upamiętniającego miejsce urodzenia ojca kardynała Stefana Wyszyńskiego w miejscowości Podgać dawna Gać.
Ojciec kard. Wyszyńskiego - Stanisław urodził się 28 marca 1876 r. w miejscowości Gać w parafii Kamieńczyk. Zgodnie ze swoim zamiłowaniem do muzyki poświęcił się pracy organisty. Na początku pracował w Gałkówku k. Łodzi. Później został organistą w Prostyni. Tutaj 4 maja 1899 r. Stanisław Wyszyński zawarł związek małżeński z Julianną z d. Karp .
Matka przyszłego Prymasa Polski pochodziła z miejscowości Fidest, parafii Kamieńczyk. Była córką Adama i Anieli z Giziewiczów. Julianna urodziła się 15 września 1877 r. Rodzice Julianny utrzymywali się z pracy na roli. W wyniku trudnej sytuacji ekonomicznej ich córka podjęła pracę w Warszawie. Została zatrudniona jako pomoc domowa w jednej z tamtejszych rodzin. Mieszkała wtedy na terenie parafii pw. Św. Krzyża. Mając 22 lat wyszła za mąż za starszego o rok Stanisława Wyszyńskiego. [Wtedy ojciec Julianny już nie żył]. Oboje mieli rodzinę w Skuszewie k. Kamieńczyka, więc możliwe, że od dawna się znali.
Wielu turystów odwiedza miejsce domu rodziny Wyszyńskich. jest to jeden z ważnych przystanków turystycznych na ścieżce rowerowej łączącej Fidest z Podgacią. Myslę, że dodatkowo taki kamień podniesie atrakcyjność naszej miejscowości. Cel edukacyjny niewątpliwie zostanie osiągnięty.
Ewentualna wygrana zostanie przeznaczona na posadowienie kamienia upamiętniającego rodzinne strony kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Posadowienie takiego kamienia będzie ogromnym wydarzeniem w życiu naszej wsi. jest to mała wieś. Posadowienie owego kamienia zintegruje naszą małą ojczyznę. Będzie powodem do dumy. Pozwoli dotrzeć do osób, które nie mają świadomości ważnego znaczenia naszej wsi dla życia przyszłego Prymasa Tysiąclecia. Podniesie atrakcyjność niewielkiej wsi.
Ludzie z chęcią będą wskazywać owe miejsce jako miejsce dumy.