Baner2
Poleska szkutnia
projekt z miasta na prawach powiatu

Głosów: 1095

Kategoria
Integracja lokalna
Miejsce realizacji
Łódź (woj. łódzkie)
Zgłaszający
Anita Ograbek
Cel projektu
Celem projektu jest stworzenie szkutni, w której dzieci i młodzież będą mieć okazję do integracji i rozwijania swoich pasji.
Opis projektu
Kto jako dziecko nie marzył o dalekich podróżach? Odkrywaniu nieznanych lądów, przemierzaniu bezkresnych oceanów. Dlaczego poprzestawać tylko na marzeniach? Dzisiaj wszystko jest możliwe! Tylko jak się za to zabrać?

W poleskiej szkutni młodzież będzie mieć okazję do spełniania swoich marzeń! To właśnie tu chcemy budować i remontować jachty, na których rok rocznie dzieci i młodzież zamieszkująca Stare Polesie w Łodzi (i nie tylko), spędzają aktywnie wakacyjny czas. Żeglarstwo kształtuje charaktery, uczy odpowiedzialności i współdziałania w grupie, jest niezapomnianą przygodą. W poleskiej szkutni nie musisz czekać do wakacji, możesz cieszyć się żeglarstwem cały rok.

Poleska szkutnia to miejsce manualnego i kreatywnego rozwoju, gdzie dzieci i młodzież nauczą się jak wykonywać podstawowe naprawy, jak posługiwać się prostymi narzędziami, aż w końcu jak zbudować swój jacht albo canoe. Będą spędzać wspólnie czas, poznawać się, integrować. Być może nawiążą między sobą przyjaźnie na całe życie. Zyskają okazję do rozwijania swoich pasji, dzięki czemu mniej czasu będą spędzać np. przed komputerem.

Aby móc realizować marzenie poleskiej młodzieży potrzebny jest nam wkład finansowy. Dotację chcemy przeznaczyć na:
a) Dofinansowanie opłat związanych z wynajmem lokalu. Powinno to być pomieszczenie z dostępem do bieżącej wody i stałym dostępem do prądu. Dodatkowo wejście powinno znajdować się bezpośrednio od podwórka i być na tyle szerokie, aby umożliwić wprowadzenie jachtów, co za tym idzie - musi być zlokalizowane na parterze.
b) Wyposażenie: Aby przedsięwzięcie mogło funkcjonować niezbędne jest wyposażenie lokalu w niezbędne narzędzia i meble takie jak: wiertarka, szlifierka, młotki, śrubokręty, papier ścierny, zaciski budowlane itp.

Thumb_download
Thumb_14324585_616727775172007_7382954227949714237_o