Baner2
Chwałowicki Klub Książki
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 1003

Kategoria
Kultura
Miejsce realizacji
Chwałowice (woj. dolnośląskie)
Zgłaszający
Michal Wolski
Cel projektu
Celem projektu jest szerzenie i pielęgnowanie pasji czytania wśród mieszkańców Chwałowic. Adresowany do wielopokoleniowej społeczności projekt ma integrować, łączyć, spajać potrzeby i oczekiwania dorosłych, bardzo dorosłych oraz dzieci.
Opis projektu
Ten projekt jest dla nas tylko początkiem dłuższej przygody…

Gdy świat wokół nas pędzi, gdy musimy codziennie stawiać czoło tysiącom nowych wyzwań, gdy dopada nas stres i bezsenność - czego szukamy? Równowagi, dystansu, ciszy, domu pod lasem, marnego zasięgu GSM i… dobrej książki. W podwrocławskich Chwałowicach to wszystko już mamy. Ale nasza idea jest taka, by książka także integrowała i rozwijała naszą małą społeczność.

CO MAMY:
ZAPAŁ, żeby pozyskiwać i przekazywać wartościowe książki z własnych oraz obcych zbiorów i zapełnić nimi puste pomieszczenie.
PASJĘ, żeby organizować cykliczne spotkania i warsztaty promujące czytelnictwo wśród mieszkańców Chwałowic.
CZAS, żeby zaangażować się i prowadzić ten projekt długodystansowo. We własnym zakresie będziemy informować o planowanych wydarzeniach oraz nowinkach na stronie internetowej naszego stowarzyszenia: CHWALOWICE.ORG. Chcemy również przygotować e-katalog dostępnych w Klubie książek, opcje rezerwowania, wypożyczania, recenzji i wymiany opinii.

CZEGO POTRZEBUJEMY:
Do dostępnego, ogrzewanego pomieszczenia w Schronisku Szkolnym w Chwałowicach, planujemy zakupić regały na książki oraz wygodne kanapy, pufy, lampy wysięgnikowe, tworzące klimat czytelniczy. Chcemy sfinansować materiały i nagrody na planowane warsztaty i spotkania oraz zakup części księgozbioru.

DLA KOGO? DLA WSZYSTKICH!
Projekt adresujemy do wszystkich mieszkańców: międzypokoleniowe spotkania i warsztaty, czytanie dzieciom połączone z zabawą i konkursami. Nasz Klub będzie doskonałym miejscem na konwersacje językowe i korepetycje dla małych i dużych. To wszystko by w naszych Chwałowicach, oprócz piękna przyrody, ciszy oraz spokoju, mieć na co dzień kontakt z dobrą, żywą literaturą.

CO SIĘ U NAS BĘDZIE DZIAŁO? DUŻO!
Planujemy wypożyczanie i wymienianie się książkami. Chcemy się spotykać i dyskutować o starych i nowych pozycjach wydawniczych i różnych gatunkach literackich. Pragniemy zapraszać do naszego Klubu pisarzy wrocławskich, dolnośląskich, ale może i światowych? Marek Krajewski, Joanna Lamparska… to nasze marzenia.

„KTO CZYTA KSIĄŻKI, ŻYJE PODWÓJNIE” (Umberto Eco) – wszystkich tych, którzy nas rozumieją – prosimy o głos! :)

Thumb_ilustr_1