Baner2
Rodzinna pasjoteka
projekt z miasta na prawach powiatu

Głosów: 26

Kategoria
Warsztaty
Miejsce realizacji
Zielona Góra (woj. lubuskie)
Zgłaszający
Fundacja Wspierania Twórczych Inicjatyw LYADA LYADA
Cel projektu
Rozbudzanie pasji oraz integracja mieszkańców i inspirowanie ich do wspólnego działania na rzecz wspólnej przestrzeni
Opis projektu
Celem projektu jest zainspirowanie dorosłych i dzieci osobno, ale i razem do poszukiwania swoich pasji. W dzisiejszym pędzącym świecie ludzie często nie mają czasu dla siebie, by odpocząć, zrobić coś z myślą o sprawieniu sobie przyjemności przez działania twórcze. Poprzez warsztaty z różnych dziedzin – od kulinariów, po artystyczne, stolarskie, rękodzielnicze, fotograficzne zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli sprawdzić, czy dana tematyka ich interesuje i potem te pasje rozwijać. Wiele osób narzeka na brak pasji, a hobby jest doskonałym sposobem na odpoczynek, odstresowanie, kontakty w innymi ludźmi, co ma też aspekty zdrowotne. Poprzez poznawanie nowych rzeczy, podczas prac manualnych uczymy się rozwiązywania problemów, cierpliwości, wytrwałości.
Celem projektu jest pokazanie, że każdy potrafi sam wiele rzeczy zrobić, udekorować własnoręcznie dom, naprawić drobne usterki, zrobić zabawkę czy zrobić ogródek na balkonie. Tym samym uczestnicy znajdą sposób na odstresowanie się, relaks, zintegrują się z innymi pasjonatami, z którymi mogą tworzyć osobne koła zainteresowań, rozwijać swoją pasję i zarażać nią innych.
Warsztaty będą odbywały się w formie zajęć cyklicznych w różnych miejscach w Zielonej Górze. Cześć z nich będzie miała formę pikników integracyjnych, podczas których uczestnicy razem będą tworzyć elementy wspólnej przestrzeni – siedziska, rabaty, mozaiki na ścianach, by w ten sposób zacząć utożsamiać się z miastem i poczuć, że to ich wspólna przestrzeń.

Thumb_spol3
Thumb_spol4 Thumb_spol5 Thumb_spol6