Baner2
Sprzęt Treningowy dla Akademii Piłkarskiej
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 460

Kategoria
Edukacja
Miejsce realizacji
Sokołów Małopolski (woj. podkarpackie)
Zgłaszający
Tomasz Dec
Cel projektu
zakup sprzętu treningowego dla akademii piłkarskiej z Sokołowa Małopolskiego.
Opis projektu
Nasz projekt zakłada zakup sprzętu treningowego, dla akademii piłkarskiej znajdującej się w małej gminie miejsko-wiejskiej.

Akademia futbolu Sokół, to innowacyjny projekt sportowy w naszej okolicy. Szkółka posiada patrona w postaci piłkarza z ekstraklasy - Mateusza Cetnarskiego, który regularnie odwiedza akademię, uczestnicząc w pokazowych treningach z dziećmi, załatwia dzieciakom możliwość udziału w piłkarskiej eskorcie na meczach Cracovii, a także namawia znajomych piłkarzy do odwiedzin naszej akademii.

Projekt ten powstał w 2015 roku z inicjatywy długoletniego zawodnika lokalnej drużyny - Piotra Darochy, kibica klubu - Tomasza Deca oraz prezesa klubu KS TG Sokół - Sławomira Deca.

Szkółka współpracuje z akademią mistrzów Cracovia. Dzięki umowie, trenerzy mogą odbywać staże w Krakowskim klubie, korzystamy z metod szkoleniowych akademii mistrzów Cracovia. Wychowankowie akademii mogą uczestniczyć w obozach letnich bądź zimowych z rówieśnikami z Krakowa.

Obecnie w czterotysięcznym miasteczku mamy 125 trenujących dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Podstawą finansową projektu są niewielkie składki rodziców oraz wsparcie lokalnych sponsorów. Wystarcza nam to na podstawowe funkcjonowanie, tj. nie wielkie wynagrodzenia dla trenerów. Resztę działań w tym koordynację projektu, dodatkowe atrakcje, turnieje itp. wykonujemy wspólnie z rodzicami.

Obecnie priorytetem jest zakup min. bramek, o wymiarach spełniających normy unifikacji szkolenia, tak aby dzieci z naszej akademii mogły grać w turniejach organizowanych przez regionalny związek piłki nożnej.

Thumb_13512051_502203756643164_7512995489679734823_n