Baner2
MISZ-MASZ-społeczne koło muzyczno-artystyczne dla dzieci niepełnosprawnych
projekt z miasta na prawach powiatu

Głosów: 1539

Kategoria
Kultura
Miejsce realizacji
Kalisz (woj. wielkopolskie)
Zgłaszający
SYLWIA BARANOWSKA
Cel projektu
Wyposażenie i zaadaptowanie sali do muzyczno-artystycznych działań dzieci niepełnosprawnych z Grupy Wsparcia "Przystań".
Opis projektu
Jesteśmy Grupą Wsparcia dla Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych "Przystań" utworzoną przy jedynym w Kaliszu Zespole Szkół Specjalnych nr 11. Zrzeszamy niemal 200 rodziców z Kalisza i rejonu.Wyjątkowość naszej Grupy polega na tym,że przyjmujemy do Grupy wszystkie chętne dzieci niepełnosprawne bez względu na wiek i placówkę do jakiej uczęszczają.W "Przystani" najmłodszy członek ma 2 lata a najstarszy 32 .
Funkcjonujemy dość krótko bo od stycznia bieżącego roku ,jednak prężnie działamy,staramy się przy tym zaznaczyć obecność dzieci niepełnosprawnych w środowisku pokazując przy tym,że ich inność jest atutem a nie wadą.Nasza idea przyciąga do nas osoby prywatne,firmy funkcjonujące w środowisku lokalnym i powoduje ,że udzielają nam one rożnorakiego wsparcia.Środowisko lokalne interesuje się naszymi działaniami stale opisując je w lokalnej prasie ,organizując na ten temat audycje radiowe .
Działania jakie podejmujemy nakierowane są na stworzenie różnorakich aktywności z nastawieniem na możliwości i potrzeby naszych dzieci. Jedną z takich inicjatyw jest MISZ-MASZ-koło muzyczno-artystyczne dla dzieci niepełnosprawnych.Mamy chętnego instruktora,który to koło społecznie poprowadzi,mamy utalentowane dzieci z wielkim potencjałem i chęciami jednak nie mamy do tych działań wymarzonej ,kolorowej z pełnym muzycznym wyposażeniem sali .Jesli udałoby nam się wygrać projekt zaadaptowalibysmy salę na nasze potrzeby ,poza tym wyposażylibyśmy ja w szereg różnorodnych instrumentów.Mamy już chętnych fachowców-"przyjaciół" "Przystani",którzy zadeklarowali nam pomóc przy tej inicjatywie od strony technicznej.

W "Przystani" mamy wiele utalentowanych dzieci ,tą inicjatywą chcemy "wyciągnąć" je z muzykowania w domowym kącie ,zebrać w duży zespół i pokazać wszystkim w tym także srodowisku lokalnemu ,że mimo wielu niepełnosprawności dzieci te są wyjątkowe- mają serce, radość z muzykowania i często skrywane talenty.
Thumb_12688097_1013921841987808_4241316302064339857_n
Thumb_m