Baner2
Piękne i bardzo pełnoletnie
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 35

Kategoria
Integracja lokalna
Miejsce realizacji
polanica-zdrój (woj. dolnośląskie)
Zgłaszający
marta dzionek
Cel projektu
aktywizacja kobiet
Opis projektu
To grupa kobiet w umownym wieku 30+, które działają od ponad roku na terenie miasta Polanicy Zdrój. Panie, mieszkanki Polanicy Zdrój i okolicznych wiosek stworzyły grupę aktywnych kobiet, które poprzez ćwiczenia i taniec poprawiają kondycję ruchową, która w wielu przypadkach wspomaga rehabilitację jak również ma wpływ na aktywność i pewność siebie uczestniczek. Wspomaga integrację środowiskową oraz pomaga w przełamywaniu barier społecznych.
Projekt Piękne i Bardzo Pełnoletnie to warsztaty ruchowo-taneczne, które odbywają się 2 razy w tygodniu, są finansowane przez uczestniczki i cieszą się ogromnym zainteresowaniem coraz większej rzeszy kobiet.
Uczestniczki warsztatów przyjęły nazwę Rusałki i w ramach promocji Miasta Polanicy Zdrój występują charytatywnie na imprezach organizowanych przez władze miasta jak również przez Stowarzyszenie Inicjatyw Polanica. Panie udowadniają, że w każdym wieku można być aktywną i ciekawą życia osobą, że należy być otwartą na wszystko i nie bać się rzeczy nowych, dowodem na to, jest np. prezentacja tańców nowoczesnych do muzyki R&B, Rap.
Panie zapraszane są na gościnne występy do okolicznych miejscowości a takie wyjazdy, to przede wszystkim promocja, wymiana informacji o działaniach i przede wszystkim tworzenie wspólnych działań, zachęcanie coraz większej grupy kobiet do wyjścia z domu i branie aktywnego udziału w życiu, wzmocnienia pewności siebie i pokazanie, że kobieta bardzo dojrzała i na emeryturze nie musi być zamknięta i sama w domu, ale też może jeszcze być ciekawa życia i tego, co nowego przyniesie.
Projekt realizowany jest bez dodatkowych funduszy a celem warsztatów jest to, aby były one ogólnie dostępne dla kobiet ze wszystkich środowisk i warstw społecznych, żeby każda kobieta miała szansę zrealizowania swoich marzeń i poczuła satysfakcję z radosnej jesieni życia.

Thumb_laski
Thumb_laski1a Thumb_laski2 Thumb_laski3 Thumb_laski4a