Baner2
Mobilny klub robotyki
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 1346

Kategoria
Edukacja
Miejsce realizacji
Ożarów (woj. świętokrzyskie)
Zgłaszający
Wioletta Jopek
Cel projektu
Zorganizowanie niestacjonarnego młodzieżowego klubu robotyki.
Opis projektu
Ożarów jest niewielką 5 tys. miejscowością, w której młodzi ludzie nie mają możliwości wyboru zbyt wielu rozrywek kulturalnych – nie ma kina, kawiarni, klubu młodzieżowego, nie było też miejsc, gdzie mogliby rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Od półtora roku takie możliwości daje im nasza szkoła – Gimnazjum w Ożarowie prowadzone przez stowarzyszenie w budynku Zespołu Szkół. Jest to szkoła otwarta dla młodych ludzi z całej okolicy. Młodzież czuje się tutaj dobrze. Odbywa się tu dużo zajęć pozalekcyjnych, m. in.: zajęcia koła szachowego, zajęcia z robotyki Lego Mindstorms, zajęcia sportowe, spotkania zespołu muzycznego, spotkania klubu filmowego, na które przychodzą też uczniowie z innych szkół i placówek.
Od września 2015 roku szkoła organizuje nieodpłatne zajęcia z robotyki z wykorzystaniem Lego Mindstorms. Cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem. Młodzi ludzie w wieku nawet przedszkolnym przychodzą i bawiąc się – uczą. Jednak placówka dysponuje tylko jednym nowym kompletnym zestawem klocków do budowy robotów Lego Mindstorms, co uniemożliwia organizację zajęć na większą skalę.
Pomysł, który zrodził się w naszej szkole to utworzenie mobilnego klubu robotyki, który mógłby docierać do większej ilości młodzieży naszej gminy zainteresowanej budowaniem i programowaniem robotów. Mobilność tego klubu polegałaby na tym, że docieralibyśmy do młodzieży naszej gminy w ich miejscach zamieszkania, prowadząc bezpłatne zajęcia z robotyki. W tym momencie jedynym ograniczeniem jest dla nas zbyt mała ilość zestawów edukacyjnych do budowy robotów.
Poprzez zrealizowanie tego projektu chcielibyśmy umożliwić dzieciom i młodzieży naszej gminy rozwijanie ich zainteresowań.
Prosimy Was o pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia.

Thumb_robotyka1
Thumb_robotyka2