Baner2
W punkt!
projekt z miasta na prawach powiatu

Głosów: 131

Kategoria
Integracja lokalna
Miejsce realizacji
Poznań (woj. wielkopolskie)
Zgłaszający
Fundacja Nie Wykluczaj Mnie
Cel projektu
Misją inicjatywy jest pozytywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnej, w której żyjemy. Projekt dotyczy stworzenia punktu spotkań, które będzie miejscem przytulnym, spokojnym, gdzie każdy będzie mógł odnaleźć pewność siebie.
Opis projektu
W punkt!
Fundacja Nie Wykluczaj Mnie została założona przez grupę ludzi, którzy pragną w pełni zaangażować swoje kompetencje osobiste i zawodowe (psychologiczne, pedagogiczne, terapeutyczne) oraz dołożyć wszelkich starań, aby stworzyć bezpieczne środowisko na Starym Mieście w Poznaniu, w którym dzieci i młodzież mają możliwość realizacji swojego pełnego potencjału.

Misją inicjatywy jest pozytywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnej, w której żyjemy.
Projekt dotyczy stworzenia punktu spotkań, które będzie miejscem przytulnym, spokojnym, gdzie każdy będzie mógł odnaleźć pewność siebie oraz przekonanie o własnej wartości pod okiem specjalistów.

Centralną wartością dla nas jest rozwój, który postrzegamy w trzech uzupełniających się płaszczyznach:

Harmonijny, psychospołeczny rozwój dziecka od początku życia - osoby dorosłej.

Świadomy samorozwój w kierunku samorealizacji i podwyższenia jakości własnego życia.

Rozwój świadomości społecznej w oparciu o takie wartości jak współodpowiedzialność, wzajemny szacunek wobec grupy i osób, wolność oraz godność.

W punkt! jest przedsięwzięciem kształtującym społeczno-lokalną postawę. Zaangażowanie dzieci i młodzieży w tworzenie miejsca do rozwijania swoich zdolności oraz rozpoznawania i wzmacniania swoich mocnych stron i talentów. Wspólnie z wychowankami pragniemy zebrać najpotrzebniejsze akcesoria, narzędzia, wyposażenie lokalu i sprzęty do rozwijania swoich umiejętności społecznych w relacji z grupą rówieśników oraz z dorosłymi; np. rozwiązywanie konfliktów, radzenie sobie z trudnymi emocjami, asertywność. Zamierzamy prowadzić również działalności popularyzatorską na rzecz praw człowieka i dziecka.

Grażyna Olejnik - Glumińska - prezes Fundacji Nie Wykluczaj Mnie
Marlena Balińska - wolontariusz
Ewa Olejnik - wolontariusz


Thumb_zdj_g__wmne
Thumb_most Thumb_rower_wod Thumb_lody