Baner2
Efekt Domina
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 290

Kategoria
Kultura
Miejsce realizacji
Łęczyce (woj. pomorskie)
Zgłaszający
Hanna Mancewicz
Cel projektu
Ukazanie potencjału i różnorodności mieszkańców małych miejscowości oraz integracja społeczna poprzez uczestnictwo w kulturze
Opis projektu
Projekt "Efekt Domina" polega na kilku działaniach artystycznych. Pierwszym działaniem będzie przeprowadzenie w świetlicach na terenie gminy Łęczyce miesięcznych warsztatów dla mieszkańców. Planuje się przeprowadzenie warsztatów teatralnych, tanecznych i muzycznych. Warsztaty będą przygotowywać do przedstawienia teatralnego, które może być wystawione na scenie profesjonalnego Teatru w Sopocie. Przygotowane "Przedstawienie" byłoby rodzajem zabawy scenicznej z pogranicza teatru, muzyki i teatru tańca.
Projekt składa się z trzech etapów:
I etap - przeprowadzenie warsztatów (teatralne, teatru tańca i muzyczne) w świetlicach wiejskich na terenie gminy Łęczyce
II etap - Przeprowadzenie happeningu z ulotkami na terenie Sopotu zapraszającego na przedstawienie (korowód szczudlarzy, osób w przebraniach, Orkiestry, itp.)
III etap - próba generalna w Teatrze i Główne Wydarzenie czyli przedstawienie w Sopockim Teatrze.
Uważam, że każdy ma w sobie talent, czasami nieodkryty, czasami nie pielęgnowany z powodu braku środków czy możliwości. Zależy mi na tym, aby mieszkańcy naszej gminy mieli możliwość choć raz w życiu zostać "Gwiazdą" :) wystąpić na profesjonalnej, teatralnej scenie. Chciałabym, żeby mogli poczuć ten dreszcz emocji i tremy, żeby poczuli się wartościowi, wyjątkowi. Moim celem jest uruchomienie "artystycznego domina" z małej wioski poprzez gminę, aż do występu w Sopockim Teatrze. W projekcie przewidziano również transport na przedstawienie dla chętnych mieszkańców Gminy do Teatru w Sopocie.Wydarzenie będzie miało charakter otwarty.
Projekt skierowany jest do różnych grup wiekowych. W projekcie uczestniczyć będą zarówno dzieci, jak i młodzież, dorośli oraz seniorzy. Planuję, że weźmie w nim udział ponad 200 osób ( 70 osób - warsztaty, happening - 40 osób, odbiorcy happeningu, widzowie w Teatrze - 90 osób).


Thumb_o_nas1