Chcemy zagospodarować naszą wspólną przestrzeń, wybudować altanę, która będzie służyła do spotkań Małych i Dużych Mieszkańców Zatorza, będzie zapleczem do wydarzeń sąsiedzkich w plenerze, podobnych do tego, które zorganizowaliśmy wspólnie w marcu 2015 - WIOSENNEGO PIKNIKU SĄSIADÓW, (więcej: http://ro.com.pl/sasiedzki-piknik-na-zatorzu/01196340,
https://www.facebook.com/wspoltworzezatorze/photos/pcb.935230119841509/935229166508271/?type=1&theater)
Koncepcja zagospodarowania przestrzeni powstała we współpracy ze studentami V roku Architektury Krajobrazu UWM. Obejmuje: miejsce do spotkań, nasadzenia (każdy z mieszkańców będzie mógł zasadzić drzewko dla kochanej osoby zgodnie z projektem), miniogródki sąsiedzkie, miejsce do odpoczynku dla dzieci, seniorów, rodziców, miejsce do zabaw podwórkowych (m.in. tor kapslowy, boule itp.).
Chcemy, aby to było miejsce „żywe”, służyło mieszkańcom - planowane wydarzenia: bank wymiany umiejętności sąsiedzkich, zabawa z tradycyjną muzyką na żywo „in crudo”, jesienny piknik sąsiadów, koncert muzykujących rodzin z Zatorza, kolędowanie dla małych i dużych mieszkańców Zatorza
W ramach projektu „Współtworzę Zatorze” realizowanego przez Forum Animatorów Społecznych sfinansujemy część nasadzeń oraz elementy małej infrastruktury: ławki i stoliki, skrzynki z przyrządami do gier podwórkowych.
Potrzebujemy pieniędzy na wybudowanie altany (około 25 m2) z podłogą.
W budowę obiektu będą zaangażowani mieszkańcy z blokowiska, dzieci i młodzież, powstanie jest planowane na jesień 2015.
Wokół inicjatywy zgromadzonych jest około 30 osób prywatnych - sąsiadów z ulic Puszkina, Małeckiego, Wojska Polskiego - oraz organizacje i instytucje z Zatorza: m.in. Forum Animatorów Społecznych, Stowarzyszenie POWINNIŚMY, Stowarzyszenie MŁYN, Fundacja „Kółko Graniaste”, Szkoła Podstawowa nr 13, Rada Rodziców, Rada Osiedla Zatorze, Gimnazjum nr 12, Koło Naukowe UWM, Wydział Architektury Krajobrazu UWM.
W kolejnych latach chcemy rozwijać to miejsce pod kątem potrzeb sąsiadów.
Pomysł jest efektem spotkań sąsiedzkich odbywających się od września 2014 roku w ramach projektu „Współtworzę Zatorze” realizowanego przez Forum Animatorów Społecznych finansowanego w ramach programu „Obywatele dla Demokracji” finansowanego z Funduszy EOG.