Baner2
Biblioteka Sąsiedzka na Ujeścisku.
projekt z miasta na prawach powiatu

Głosów: 792

Kategoria
Integracja lokalna
Miejsce realizacji
Gdańsk (woj. pomorskie)
Zgłaszający
Katarzyna Wasilewska
Cel projektu
Integracja mieszkańców, włączenie ich w życie dzielnicy.
Opis projektu
„Nasze Ujeścisko” to stowarzyszenie osób, które chcą zmienić dzielnicę na lepsze. Od kilku lat zajmujemy się poprawą otaczającej nas rzeczywistości (np. biorąc udział w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego).
Planujemy stworzyć Sąsiedzki Dom Kultury (SDK), czyli miejsce, w którym każdy z mieszkańców znajdzie coś dla siebie.
Najważniejszym miejscem w SDK będzie Biblioteka Sąsiedzka (w naszej dzielnicy niestety, nie ma obecnie takiego miejsca), a w niej różnego rodzaju imprezy cykliczne np. spotkania autorskie z pisarzami Gdańska (i nie tylko), podróżnikami oraz z innymi ciekawymi postaciami.
Będziemy również promować bądź współorganizować sportowe wydarzenia w naszej Dzielnicy. Planujemy np. wspierać biegi na orientację czy zajęcia nordic-walking.
W naszych planach uwzględniamy również organizację spotkań mających na celu wymianę odzieży, książek, zabawek, czyli tzw "wietrzenie szaf".

Zależy nam na dotarciu do jak największej liczby mieszkańców Ujeściska-Łostowic. Będzie to dla nich doskonała okazja do poznania się nawzajem, a także do zapoznania się z naszym dziedzictwem kulturowym. Realizując ten projekt chcemy uczestniczyć w życiu społecznym dzielnicy.
Pieniądze, które mamy szansę wygrać pomogą nam w uruchomieniu działalności SDK oraz zorganizowaniu serii warsztatów i zajęć dla dzieci, młodzieży, a także osób starszych.
Pierwsze wietrzenie szaf pod hasłem "Co w naszej szafie piszczy i do innych się rwie" odbędzie się już w czerwcu tego roku.

Thumb_dscf0464
Thumb_logo