Baner2
"Pracownia Sławsk"
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 950

Kategoria
Integracja lokalna
Miejsce realizacji
Sławsk (woj. wielkopolskie)
Zgłaszający
Kinga Kwiatkowska
Cel projektu
Stworzenie wiejskiej świetlicy, która będzie integrować i rozwijać lokalną społeczność.
Opis projektu
Naszym pomysłem na obudzenie sławskiej społeczności jest stworzenie miejsca wyjątkowego, miejsca które nosić będzie nazwę „Pracownia Sławsk”. Pracownia kojarzy nam się ze sztuką, z warsztatem artysty. I faktycznie odbywać się tam będą zajęcia plastyczne, ale nie będzie to tylko jedna z form aktywności podejmowanych w tym miejscu. Wypracowywać tam będziemy społeczeństwo obywatelskie, gdyż podejmowany dialog i integracja z pewnością doprowadzą do tworzenia coraz to nowych inicjatyw przez mieszkańców naszej wsi.
Zacznijmy jednak od tego, że Sławsk to wieś położona w województwie wielkopolskim niedaleko miasta Konina. Liczba mieszkańców to około 1700 i ta duża ilość osób nie ma gdzie się spotkać w chłodne dni, nie ma gdzie posłać dzieci na warsztaty rozwijające ich wyobraźnię. Dlatego narodził się pomysł przekształcenia pomieszczenia gdzie kiedyś mieściła się biblioteka w bijące serce sławskiej kultury. Miejsce, które z pewnością zmieni naszą wieś! Gdzie będzie można przyjść ze znajomymi, pograć w gry planszowe, poczytać książkę czy wziąć udział w zajęciach plastycznych albo innych warsztatach i akcjach tam przeprowadzanych. Trzeba udowodnić mieszkańcom, że ciekawe rzeczy dzieją się nie tylko w miastach, a to jak będzie wyglądało nasze otoczenie zależy tylko od nas! W mieszkańcach Sławska drzemie ogromny potencjał, który trzeba wydobyć!
Jednak pomieszczenie to wymaga generalnego remontu. Za pieniądze z programu SPOŁECZNIK 2.0 – SPÓŁDZIELNIA POMYSŁÓW położylibyśmy panele podłogowe, wybudowali ściankę działową, która utworzyłaby mini zaplecze (bardzo pożądane przy wszelkich warsztatach), pomalowalibyśmy ściany – wszystko to wykonane zostałoby w czynie społecznym przez mieszkańców naszej wsi na których zawsze można liczyć. Ponadto kupilibyśmy kilka stołów i krzeseł oraz kilka sztalug i trochę sprzętu plastycznego na początek (tak aby już po tym etapie remontu pomieszczenia mogły odbywać się w nim zajęcia plastyczne) a także kilka gier planszowych.
Dzięki pomocy utalentowanej młodzieży zrobiliśmy wizualizację tego pomieszczenia- efekt finalny jak ma wyglądać po całkowitym remoncie i pełnym umeblowaniu. O dalsze finansowanie naszego projektu będziemy starać się w innych konkursach grantowych by doprowadzić do urzeczywistnienia tych pięknych obrazków.
Fundusze z SPÓŁDZIELNI POMYSŁÓW z pewnością stanowić będą doskonałą bazę do dalszego rozwoju tej przestrzeni. Jesteśmy pewni ze wspólna praca mieszkańców da im poczucie że wspólnymi siłami można przenosić przysłowiowe góry i kreować otoczenie tak aby było dla nas przyjazne i było najfajniejszym miejscem pod słońcem :) .

Thumb_03_pracownia_jest-b_dzie_1
Thumb_04_pracownia_jest-b_dzie_2 Thumb_02_pracownia_s_awsk_wizualizacja_1 Thumb_05_pracownia_s_awsk_wizualizacja_2