Baner2
Pracownia Pokolenia Przyszłości
projekt z miasta na prawach powiatu

Głosów: 0

Kategoria
Edukacja
Miejsce realizacji
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Zgłaszający
Agnieszka Andrzejewska
Cel projektu
Aktywizacja lokalnej społeczności młodych naukowców i przedsiębiorców na rzecz najmłodszego pokolenia. Inspirowanie dzieci i młodzieży do nauki i rozwijania pasji. Działania na rzecz uatrakcyjnienia edukacji szkolnej.
Opis projektu

W ramach realizacji projektu, chcemy uruchomić Pracownie Pokolenia Przyszłości. Będzie to miejsce, gdzie dzieci i młodzież oraz lokalne środowisko naukowców, inżynierów i innych przedstawicieli społeczności dzielić się będą wiedzą i pasją. Pracownia będzie miejscem otwartym dla każdego ucznia, gdzie dwa razy w tygodniu odbywać się będą fascynujące spotkania i zajęcia praktyczne. Program edukacyjny obejmować będzie między innymi: spotkania z analogowymi astronautami, architektem Leszkiem Orzechowskim, astrobiolożką Joanną Kuźmą, doradcami zawodowymi, realizację praktycznych warsztatów z druku 3d i konstruowania pojazdów elektrycznych z inżynierami z Politechniki Wrocławskiej. Ten niezwykle ciekawy program ma również pokazać uczestnikom, że nauka może być pasją i drogą do realizacji marzeń, nawet tych z pozoru nieosiągalnych.

Moje doświadczenie podpowiada, że formalny system edukacji, nie zapewnia uczniom w sposób wystarczający wyposażenia w cechy i umiejętności ważne w dzisiejszej rzeczywistości, lub tym bardziej przyszłej, do której wkroczy niebawem najmłodsze pokolenie uczniów. Dlatego ważne jest, aby już teraz kreować w dzieciach takie cechy jak ciekawość świata, świadomość swoich mocnych i słabych stron, wytrwałość i ambicja. Równie mocno wierzę, że zaangażowanie do tego celu lokalnej społeczności przyniesie dodatkowe, społecznej korzyści.

Z rozwiązania skorzysta minimum 30 dzieci.

Thumb_spoe_cznik