Baner2
Rodzinny Klub Jeździecki "Cztery Kopyta" w Bielkówku
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 15

Kategoria
Integracja lokalna
Miejsce realizacji
Bielkówko (woj. pomorskie)
Zgłaszający
Martyna Pilas
Cel projektu
Celem Naszego projektu jest aktywizacja i integracja przynajmniej 10 rodzin ze wsi Bielkówko, woj. pomorskie w tym rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi w terminie styczeń-luty 2018
Opis projektu
Nasz projekt "Rodzinny Klub Jeździecki CZTERY KOPYTA w Bielkówku" narodził się w umysłach dzieci, uczniów Zespołu Kształcenia i Wychowania w Bielkówku zafascynowanych końmi i jazdą konną oraz potrzebą spędzania wolnego czasu z rodziną na łonie natury będącym rzadką alternatywą dla wirtualnego świata internetu i gier komputerowych. Niestety jeździectwo uchodzi za sport dla ludzi bogatych ze względu na wysokie koszty sprzętu i lekcji, co uniemożliwia realizację marzeń wielu dzieci z Naszej wsi także niepełnoprawnych.

Nasz projekt zakłada wsparcie w postaci realizacji 7 zadań od stycznia do lutego 2018 roku dla min. 10 rodzin z Bielkówka w postaci dwóch rodzinnych spotkań na rozpoczęcie i zakończenie projektu (zwiedzanie stajni, ognisko z kiełbaskami, kulig lub jazda powozem), zakup min. 10 zestawów sprzętu do pielęgnacji konia, min. 10 zestawów ubioru do jazdy konnej, min. 20 godzin lekcji jazdy konnej, organizacji 1 wyjazdu na zawody jazdy konnej, w której weźmie udział członek Klubu, założenie strony internetowej i profilu w mediach społecznościowych, prowadzenie relacji fotograficznej i filmowej, kontynuację Klubu po zakończeniu projektu.

Na terenie Gminy Kolbudy znajduje się prawie 10 profesjonalnych stajni i pensjonatów dla koni. W samym Bielkówku liczącym ok. 1500 mieszkańców są aż dwie stajnie. Projekt nie ma na celu promocji żadnej ze stajni, ponieważ zadania projektowe będą realizowane w różnych miejscach.

Głównym celem projektu jest aktywizacja i integracja lokalnego środowiska. Cele szczegółowe to: promocja zdrowego stylu życia, budowanie więzi sąsiedzkich i międzypokoleniowych, wyrównywanie szans społecznych, rozwijanie pasji i zainteresowań, nauka poczucia odpowiedzialności, opiekuńczości, cierpliwości i panowania nad emocjami w kontakcie ze zwierzęciem, rozwój poczucia sprawczości społeczności obywatelskiej, która może mieć wpływ na warunki życia w środowisku lokalnym.

Thumb_rodzinny
Thumb_20170816_114113-1 Thumb_20170916_115517