Baner2
Bal dla samotnych seniorów
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 29

Kategoria
Integracja lokalna
Miejsce realizacji
Ustroń (woj. śląskie)
Zgłaszający
Danuta Tatka
Cel projektu
Zapobieganie
Opis projektu
"Przyszłość ma wiele nazw. Dla słabszych oznacza nieuchronność, dla bojaźliwych nieznane, zaś dla odważnych oznacza szansę", mawiał Viktor Hugo. Życie osób samotnych na emeryturze często prowadzi do depresji. Ludzie pozostawieni sami sobie często zapadają na choroby. Nie należy czekać zbyt długo aż smutek sam minie, bo bywa, że depresja wieku podeszłego wywołuje wiele schorzeń, a nawet może prowadzić do samobójstwa. Seniorzy są ważną grupą społeczną, stają się świadectwem dla młodszego pokolenia pod kątem doświadczeń i opinii. Uczestnicy po zakończonym projekcie będą mieli większe szanse na aktywizację w swojej społeczności lokalnej, poprzez nawiązanie relacji z innymi osobami będącymi w podobnej sytuacji. Taniec i zabawa to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu ale również odpowiednia dawka ruchu i radości. Taniec jest nie tylko rozrywką, jest również skuteczną formą terapii i rehabilitacji dla osób zmagających się z problemami stawów biodrowych i kolanowych. Celem przedsięwzięcia jest wskazanie prozdrowotnych walorów zajęć tanecznych i animacyjnych. Jesteśmy przekonani, że bal zmotywuje samotnych seniorów do zaangażowania się w życie organizacji senioralnych działających w Ustroniu i okolicach oraz przyczyni się do nawiązania przyjaźni z rówieśnikami.

Projekt jest skierowany do 100 samotnych osób powyżej 60 roku życia zamieszkujących na terenie Ustronia i okolic. Ponadto zaproszeni zostaną przedstawiciele organizacji senioralnych.

Realizator: Danuta Tatka reprezentant Fundacji Senioralnej, redaktor portalu zdrowy-senior.org, koordynator wydarzenia Dzień dla zdrowia. Współpracuje z organizacjami senioralnymi w całej Polsce, jak również z zagranicy. Aktywnie promuje wiedzę na temat zdrowia seniorów. Publikuje także informację o różnego typu wydarzeniach i aktywnościach skierowanych do seniorów.

Projekt promowany będzie w internecie, na plakatach na terenie miasta oraz w lokalnych organizacjach działających na rzecz seniorów m.in. UTW, PZERII.

Termin realizacji: karnawał 2018 Miejsce: Ustroń

Thumb_logo-zdrowy-senior-2