Baner2
Biblioteka bez barier
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 9

Kategoria
Kultura
Miejsce realizacji
Prusice (woj. dolnośląskie)
Zgłaszający
Monika Stankiewicz
Cel projektu
Celem projektu jest utworzenie przestrzeni do szerzenia czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży a także osób starszych i niedowidzących.
Opis projektu
Niektórych moli książkowych trudno przekonać do jakiejkolwiek formy książki, która nie jest papierowymi kartkami połączonymi okładką. Książki elektroniczne wydają im się pozbawione uroku, a do książek w formie audio odnoszą się z podejrzliwością lub otwartą niechęcią. Jednak ci, którzy dali im szansę, odkryli, że słuchanie książek niesie ze sobą wiele niespodziewanych korzyści.
Audiobooki to jedyny rodzaj książek, który nie boi się spadku czytelnictwa dlatego celem mojego projektu jest utworzenie "Kącika słuchacza" w Gminnej Bibliotece w Prusicach. W bibliotece odbywają się różnego rodzaju spotkania począwszy od zajęć z najmłodszymi mieszkańcami poprzez dyskusyjny klub książki w którym biorą udział osoby dorosłe. Biblioteka posiada już książki czytane, które mieszkańcy mogą wypożyczać jednak jest ich zbyt mało i nie ma odpowiednich warunków do ich odsłuchania na miejscu. W ramach projektu chciałabym utworzyć taki kącik, doposażyć bibliotekę w inne, nowe audiobooki i zakupić pufy do wygodnego odsłuchiwania np. lektur szkolnych przez dzieci. Bibliotekę odwiedzają również osoby starsze, niedowidzące dlatego w planach mam również zakup kilku książek z dużą czcionką. Moim celem jest szerzenie czytelnictwa i nowatorskich rozwiązań pozyskiwania wiedzy wśród dzieci i młodzieży, co mam nadzieję uda się zrealizować dzięki temu projektowi.

Thumb_23574175_1681471971927205_853796179_n
Thumb_23634966_1603268783071937_521194721_n