Baner2
HORYZONTALNA REWOLUCJA SPOŁECZNA
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 87

Kategoria
Integracja lokalna
Miejsce realizacji
Librantowa (woj. małopolskie)
Zgłaszający
Stowarzyszenie Horyzont
Cel projektu
stworzenie możliwości do rozwoju rekreacyjno-sportowego dzieci, młodzieży i dorosłych, zagospodarowanie wolnego czasu oraz integracja społeczności lokalnej
Opis projektu
Stowarzyszenie Horyzont w Librantowej jest zrzeszeniem osób chcących dobrowolnie pracować na rzecz wspierania społeczności lokalnej.Nasz projekt bedzie polegał na przeprowadzeniu cotygodniowych spotkań rekreacyjno – sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Naszym celem jest zorganizowanie raz w tygodniu zajęć z piłki nożnej, nauki tańca dla dzieci i młodzieży oraz zajęc fitness dla dorosłych. Zajęcia będą przeprowadzane w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej w Librantowej, która jest jedynym ośrodkiem kulturalnym w naszej miejscowości
W Librantowej brakuje spotkań społeczności lokalnej oraz zajęć pozalekcyjnych. Dzieci z obszaru wiejskiego doświadczają wykluczenia społecznego wymikającego m.in. z miejsca zamieszkania. Dlatego też chcąc zniwelować problemy społeczne podejmujemy inicjatywy oddolne skierowane do wszystkich mieszkańców poprzez innowacyjność naszego projektu, która polega na:
zagospodarowaniu wolnego czasu,
pobudzeniu do kreatywnego działania
rozijaniu pasji i uzdolnień
stworzeniu możliwości integracji sołecznej
aktywizacji sportu
wzmacnianiu współpracy lokalnej społeczności
realizacji potrzeb mieszkańców
koordynacji ruchowej od najmłodszych lat
korygowaniu postawy i wagi
wyrażaniu emocji


Zajęcia z piłki nożnej bedą realizowane przez doświadczonego trenera raz w tygodniu z podziałam na różne grupy wiekowe, Takie zajecia juz zapoczatkowało w tym roku nasze Stowarzyszenie,
ale ze wzgledu na duże bezrobocie, wielodzietność rodzin i odpłatność tych zajeć nie skupia wszystkich zaiteresowanych udziałem w treningach, dltego też uważamy że nasz projekt ma duże szanse powodzenia.

Z przeprowadzonego rozenania wśród mieszkańców Librantowej uzyskaliśmy informacje,iż dużym zainteresowaniem cieszą się tańce wśród dzieci i młodzieży, a część rodzin dowozi swoje pociechy do pobliskiego miasta, aby mogły rozwijać swoje pasje. Niestety nie każdy rodzic ma taka możliwość i dlatego chcemy im to umożliwić poprzez zroganizowanie raz w tygodniu z podziałem na różne grupy wiekowe jedną z form rekreacji jaką są zajęcia teneczne prowadzone przez profesjonalnego instruktora tańca.

Wiele kobiet w naszej społeczności bardzo chętnie skorzystałaby z zajęc fitness, który po za aktywną formą sportu jest dla nich również mozliwością oderwania się od życia codziennego, wyścia z domu, poprawy swojej samooceny, miejcem spotkań osób z podobnymi problemami i poglądami.
Takie zajęcia chcemy również przeprowadzić raz w tygodniu w godzinach wieczornych prowadzonych przez wyspecjalizowanego istruktora.

Na zakończenie projektu zorganizowane zostanie spotkanie integracyjne społecznosci lokalnej(Od przedszkola do seniora) z małym poczęstunkiem na którym zostanią przedstawione efekty zrealizowanego pomysłu nauki tańca, piłki nożnj i fitnessu.
Będzie to możliwość zaangażowania i wykorzystania potencjału społeczności lokalnej, wymiany poglądów, oraz zachęcenia do wspierania i dalszego kontynuowania rozwoju wsi.

Thumb_pi_ka_no_na2