Baner2
Bezpłatne psie przedszkole dla mieszkańców gminy Mosina
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 65

Kategoria
Edukacja
Miejsce realizacji
Mosina (woj. wielkopolskie)
Zgłaszający
Renata Jęchorek
Cel projektu
Edukacja i pomoc mieszkańcom gminy w wychowaniu i szkoleniu psów.
Opis projektu
Projekt darmowego psiego przedszkola dla mieszkańców gminy realizowany będzie przez zespół szkoleniowców i ratowników działających na co dzień społecznie w Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Mosina.

Do kogo adresujemy projekt?

Podczas treningów zespołów ratowniczych wielokrotnie spotykamy mieszkańców naszej gminy, którzy sami także są właścicielami czworonogów. Wielu z nich, zainteresowanych pracą psich ratowników, dopytuje nas, jak szybko i skutecznie nauczyć psa posłuszeństwa.

Dlaczego mój pies mnie nie słucha? Co zrobić, żeby wracał na zawołanie? Dlaczego mój pupil sprawia tyle problemów? Te i podobne pytania słyszeliśmy wielokrotnie, dlatego wiemy, jak dużym problemem jest brak właściwej edukacji w tym zakresie. Nierzadko mieszkańcy naszej gminy przyznają, że chcieliby nauczyć swoje zwierzęta posłuszeństwa, ale po prostu nie stać ich na drogie szkolenia.

Postanowiliśmy to zmienić.

Celem naszego projektu jest organizowanie cyklicznych DARMOWYCH lekcji psiego posłuszeństwa. Chcemy, aby mieszkańcy gminy Mosina mogli bezpłatnie skorzystać z wiedzy kynologicznej i doświadczenia naszych instruktorów. Prawidłowo wychowane psy, to nie tylko poprawa komfortu życia ich właścicieli. Wierzymy, że świadomi przewodnicy psów to także istotne odciążenie dla gminy - właściciele dobrze wychowanych czworonogów dbają o ich bezpieczeństwo, nie pozwalają na samodzielne wędrówki zwierząt po okolicy, pilnują czystości, krótko mówiąc - są ODPOWIEDZIALNI za swoje zwierzęta.

Jak wykorzystamy przyznane środki?

Dofinansowanie projektu z programu Społecznik 2.0 umożliwi nam zakup sprzętu szkoleniowego, pomocnego przy nauce psiego posłuszeństwa. Kto wie - być może wkrótce do zespołu psich ratowników dołączą nowi kandydaci, “zwerbowani” podczas zajęć psiego przedszkola?

Thumb_img_1197