Siedzenia pod chmurką.
Projekt ma na celu integrację środowiska lokalnego, w tym Stowarzyszeń miejskich, wyzwalając kreatywność i angażując społeczność w odnowę przestrzeni Parku Miejskiego.
Konkursowy projekt, dotyczy wykonania, zaprojektowanych przez Śląski Kolektyw Projektowy, mobilnych siedzisk miejskich i elementów małej architektury, przy zaangażowaniu mieszkańców, na potrzeby sezonowych wydarzeń, organizowanych cyklicznie, w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach.
W zabytkowym Parku Miejskim w Tarnowskich Górach, od kilku lat organizowane są inicjatywy prospołeczne, łączące w sobie walory artystyczne, edukacyjne, kulturalne, prozdrowotne i sportowe, organizowane jako alternatywa przyjemnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Należą do nich: „Filmowe wtorki” realizowane przez Stowarzyszenie „Tarnogórskie Kino Plenerowe”, cykl spotkań weekendowych, „Śniadanie na polanie” oraz „Pchli targ”, organizowanych przez Stowarzyszenie „Tarnogórska-Rodzinka.pl”, a także wakacyjne koncerty promenadowe, odbywające się w parkowej muszli koncertowej. Tarnogórski park jest również miejscem organizacji wydarzeń sportowych, takich jak miejskie maratony biegowe oraz rowerowe. Wszystkie powyższe inicjatywy, realizowane są dzięki wsparciu Urzędu Miasta Tarnowskie Góry. Wydarzenia te, cieszą się dużą popularnością wśród społeczności miejskiej, mogłyby jednak zyskać większe uznanie, gdyby uczestnicy mieliby możliwość odpoczynku, posłuchania koncertu, oglądania filmu, bądź spokojnej konsumpcji, na miejskim siedzisku, w odpowiednio przystosowanej do tego przestrzeni.
Jesteśmy kolektywem projektantów, realizujących inicjatywy miejskie, pracujących na rzecz poprawiania wizerunku miast i miejsc, z korzyścią dla mieszkańców i przy zaangażowaniu mieszkańców. Innymi słowy, aranżujemy przestrzeń, angażując ludzi. W przypadku tarnogórskich inicjatyw, realizowanych w Parku Miejskim, widzimy potrzebę stworzenia siedzisk miejskich, które mogłyby być wykorzystywane nie tylko podczas seansów kina letniego, weekendowego cyklu śniadań na polanie, ale posłużyłyby także publiczności letnich koncertów. Uważamy, że stworzenie mobilnych elementów małej architektury, służących uczestnikom wydarzeń, przyczyniłoby się do uatrakcyjnienia przestrzeni parku i zwiększenia zainteresowania organizowanymi tam wydarzeniami.
Projekt chcemy zrealizować przy udziale lokalnej społeczności, dzięki środkom pozyskanym w konkursie. Realizacja projektu obejmuje zakup niezbędnych materiałów i narzędzi oraz przewiduje oprawę marketingową, w tym wykonanie materiału filmowego dla sponsora oraz umieszczenie sponsorskiego logo na wykonanych przedmiotach.
Śląski Kolektyw Projektowy: Anna Kuczyńska & Kinga Gołąbek.