Baner2
„RUN- rodzice-uczniowie-nauczyciele”
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 11

Kategoria
Warsztaty
Miejsce realizacji
Czacz (woj. wielkopolskie)
Zgłaszający
Natalia Kozak
Cel projektu
Zagospodarowanie wspólnego popołudniowego, wolnego czasu uczniów i ich rodzin.
Opis projektu
„RUN- rodzice-uczniowie-nauczyciele”

Jesteśmy stowarzyszeniem działającym od stycznia 2015 roku przy Zespole Szkół w Czaczu. Naszym celem jest wielokierunkowe inicjowanie, wspieranie i pomoc w różnego rodzaju przedsięwzięciach edukacyjnych, kulturalnych, sportowych, opiekuńczych i wychowawczych uczniów i wychowanków Zespołu Szkół w Czaczu. Należą do nas wolontariusze: nauczyciele, uczniowie szkoły, absolwenci szkoły, rodzice naszych uczniów. Corocznie organizujemy półkolonie letnie i zimowe dla dzieci z naszej okolicy, przeprowadziliśmy akcję „W poszukiwaniu talentów”, „Idą Święta”, organizujemy zbiórki charytatywne dla dzieci ze szpitali, udzielamy się na festynach i imprezach gminnych.

Chcemy w miarę możliwości organizować naszym wychowankom szkoły zajęcia pozalekcyjne, organizować popołudniowy czas wolny. Te nasze zadania chcemy rozszerzać również na pracę, zabawę dzieci i młodzieży z ich rodzinami. W tym roku szkolnym pragniemy zorganizować warsztaty – zajęcia dla uczniów naszej szkoły z ich rodzinami, babcią i dziadkiem. Chcemy, aby w trakcie ferii zimowych nasi wychowankowie wraz ze swoimi dziadkami miło spędzili wolny czas. Nasze zajęcia mają być z korzyścią dla dziadków oraz uczniów. Chcemy zorganizować warsztaty komputerowe, decoupage, naukę języka angielskiego. Postaramy się, aby uczniowie pokazali starszemu pokoleniu jak korzystać z aplikacji internetowych, które mogą przydać się w codzienności. Chcielibyśmy nauczyć naszych kochanych rodziców bądź dziadków zwrotów w języku angielskim potrzebnych w najprostszej komunikacji. Dla rodzin chcielibyśmy również zorganizować spotkanie z Policjantem, który przybliżyłby nam kilka zasad bezpieczeństwa. W odwrotną stronę, chcielibyśmy pokazać zabawy naszych dziadków i rodziców. Jak oni spędzali wolny popołudniowy czas w wieku swoich dzieci, wnuków. Wspólnie z naszymi rodzicami, dziadkami chcielibyśmy wziąć udział w „rodzinnym kinie” i obejrzeć ciekawy film.

Do pracy Stowarzyszenie potrzebuje przenośny sprzęt, który mógłby posłużyć nam w trakcie zajęć. Chcielibyśmy zakupić przenośny projektor, ekran projekcyjny i inne akcesoria lub przenośną tablicę interaktywną. Zestaw takiego sprzętu umożliwiłby nam nie tylko pracę na miejscu, ale także w terenie podczas różnych zajęć organizowanych przez nasze Stowarzyszenie.Thumb_logo
Thumb_img_20150703_113157