Baner2
W Pradze siła :)
projekt z miasta na prawach powiatu

Głosów: 182

Kategoria
Integracja lokalna
Miejsce realizacji
Warszawa (woj. mazowieckie)
Zgłaszający
Anna Klepacka
Cel projektu
Celem projektu jest integracja środowiska lokalnego przy wspólnych zajęciach z rękodzieła oraz rozwój inicjatywy lokalnej jakiej jest zdobycie funduszy na rehabilitację dzieci.
Opis projektu
"Moje miasto a w nim pozytywna ekipa, Saska Kępa wypełniona jest wibracją". *
My, czyli Fundacja "Ruszyć z Kopyta", chcemy pokazać całej Polsce, ile pozytywnej wibracji i chęci do działania ma w sobie nie tylko Saska Kępa, ale cała Praga Południe jeśli chodzi o pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Nasz projekt skierowany jest dla dużych i małych mieszkańców dzielnicy Praga Południe, którego głównym celem, jest przede wszystkim, integracja środowiska lokalnego oraz rozwój inicjatyw lokalnych. Projekt obejmowałby cykl 4 warsztatów artystyczych podczas których, dorośli jak i dzieci, będą mogli wspólnie zgłębić tajniki techniki zdobniczej-decoupage oraz techniki tworzenia w filcu. Oprócz gwarantowanej zabawy, motywacją, dla mieszkańców Pragi Południe, do wzięcia udziału w warsztatach ma być fakt, że dzięki integracji różnych grup wiekowych, powstające prace stałyby się elementami aukcji charytatywnych, z których cały dochód przekazany zostanie na rehabilitację dzieci niepełnosprawnych z dzielnicy Praga Południe. Rehabilitacja obejmie konsultacje fizjoterapeutyczną oraz zajęcia z hipoterapii. Taka forma rehabilitacji, nazywana "terapia bez bólu" jest dla dzieci niepełnosprawnych, odskocznią od codziennych zajęć na sali a praca z koniem daje dzieciakom ogrom radości i satysfakcji podnosząc ich samoocenę.
Dzięki aukcjom internetowym cała Polska, dowie się, o inicjatywie lokalnej mieszkańców Pragi Południe, którzy poświęcając swój wolny czas przyczynią się do uśmiechu dzieci siedzących na końskim grzbiecie.

Thumb_received_10210288481233872
Thumb_received_1648933241835580