Baner2
Białe Szaleństwa - Gry terenowe Zimą
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 31

Kategoria
Integracja lokalna
Miejsce realizacji
Chomentów (woj. świętokrzyskie)
Zgłaszający
Paulina Chwastek
Cel projektu
Celem Naszego projektu jest integracja między pokoleniowa. Aktywizacja mieszkańców do wspólnego spędzenia czasu poprzez gry i zabawy na świeżym powietrzu.
Opis projektu
Nasz projekt zakłada zainicjowanie zajęć rekreacyjnych i sportowych zimową porą roku.
W skład zajęć będą wchodziły gry terenowe przeprowadzone w pobliskich lasach. Zakładamy iż grupy będą składać się z dzieci z rodzicami, a może nawet dziadkami. Grupą docelową tworzą mieszkańcy miejscowości Chomentów i okolicznych wsi, ok. 600 osób. Gry i ćwiczenia terenowe są bardzo atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Biorąc w nich odział możemy przeżyć ciekawą przygodę, zaspokoić naturalną potrzebę ruchu. Wysiłek fizyczny towarzyszący zajęciom w terenie jest niezbędny do prawidłowego rozwoju naszych orgazmów, a długie i częste przebywanie na świeżym powietrzu hartuje- umniejsza podatność organizmu na przeziębienia i inne choroby.
Uczestnicząc w grach i ćwiczeniach terenowych utrwalamy nawyki i postawy przydatne
w życiu społecznym, np. umiejętność podporządkowania się prawidłom, współdziałania z innymi, przyzwyczajania się do rzetelności i uczciwości, uczymy się przezwyciężać
trudności i znosić niepowodzenia, rezygnowania z własnych korzyści dla dobra zespołu.
W grach każdy z naszej grupy docelowej znajdzie okazję do wykazania się sprytem i pomysłowością, a przez to przyczynić się może do zwycięstwa zespołu.
Tematem przewodnim gry terenowej będzie znalezienie ukrytego skarbu w pobliskim lesie. Uczestnicy otrzymają mapy ze stacjami, na których będą czekały na nich zadania, np. zjazd z górki na worku z sianem, ulepienie w jak najszybszym czasie bałwana itp. Mapa doprowadzi grupy do Skarbu. Zależy nam przede wszystkim na dobrej zabawie i integracji, ale także na wyrobieniu nawyku dobrej i zdrowej rywalizacji. Nasze spotkania uatrakcyjnią wspólne kuligi z pochodniami i wieczorne smażenie kiełbasek przy ognisku.
Celem złożenia naszego projektu jest zakup materiałów do przeprowadzenia zajęć w terenie, namiotu polowego, sani, kompasy, menażki itp. Zajęcia zamierzamy przeprowadzać cyklicznie. Mamy nadzieję że realizacja naszej inicjatywy przyniesie same pozytywne reakcje uczestników projektu i będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Thumb_logo_-_nowy_horyzont