Baner2
JA (Nie)bezpieczny
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 172

Kategoria
Integracja lokalna
Miejsce realizacji
gm Chełmża (woj. kujawsko-pomorskie)
Zgłaszający
Ilona Mach
Cel projektu
Głównym celem projektu jest podniesienie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców gminy Chełmża. Odnalezienie się w tych zajęciach ma sprzyjać poczuciu zadowolenia z siebie i być dobrym sposobem na podniesienie poczucia własnej wartości.
Opis projektu
Jako Klub Aktywnych Kobiet „SZPILKI” działamy od 2015 roku na terenie gminy Chełmża. W naszym klubie są kobiety pracujące, mające rodziny a jeszcze znajdujemy czas na to, aby coś zrobić dla naszej społeczności. Działamy aktywnie na rzecz naszej Gminy Chełmża.
Do tej pory realizowaliśmy dwa znaczące dla nas projekty. Pierwszy mający na celu podniesienie bezpieczeństwa wśród kobiet, drugi zwiększający aktywność fizyczna poprzez taniec. Ponadto współpracujemy z lokalnymi organizacjami takimi jak Rada Sołecka czy Koło Gospodyń Wiejskich. Współorganizowaliśmy gminne festyny, dni dziecka, mikołajki, koncerty, dożynki parafialne.
Zdobywamy nagrody i wyróżnienia za swoją działalność na forum gminnym i powiatowym.
Współpracujemy z Klubem Karate „Dojo Chełmża”, prowadzonym przez dwójkę instruktorów, którzy mają na swoim kącie wiele osiągnięć sportowych. Podczas ostatnich Mistrzostw Europy WKB wywalczyli drugie miejsce w kategorii Oldboy Open, oraz Mistrzostwo Europy Seniorek.

Nasz nowy projekt "JA (Nie)bezpieczny" ma swoim zasięgiem objąć zarówno kobiety i mężczyzn z naszej Gminy. Zajęcia mają odbywać się dwa razy w tygodniu. Część z środków uzyskanych z projektu chcemy przeznaczyć na doposażenie Sali treningowej „DOJO Chełmża”

W ramach powyższego projektu przewidujemy trzy bloki tematyczne:
1.Czym jest samoobrona. Przyjmowanie pozycji i postawy obronnej. Samostanowienie, psychologiczne aspekty samoobrony. Zdobycie umiejętności poprawnego padania. Punkty wrażliwe na ciele człowieka-sposoby ich aktywacji w sytuacjach zagrożenia życia. Nauka uderzeń i kopnięć.
2.Obrona przed uderzeniami i kopnięciami. Uwalnianie z uchwytów. Uwalnianie z obchwytów tułowia. Obrona przed duszeniem. Obrona w pozycji leżącej.
3.Obrona słowna. Bądź bezpieczna we własnym domu-sposoby ochrony. Bezpieczna w miejscach publicznych i środkach komunikacji. Obrona przed chwytem za włosy. Obrona przed kilkoma przeciwnikami. Obrona przed napastnikiem uzbrojonym. Wykorzystanie przedmiotów powszechnego użytku w samoobronie. Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.


Thumb_14324574_252403575154501_9114402079688220886_o
Thumb_14691368_265453537182838_7119673833329099390_o