Baner2
Radom Turystyczny - quest dla Radomia
projekt z miasta na prawach powiatu

Głosów: 194

Kategoria
Integracja lokalna
Miejsce realizacji
Radom (woj. mazowieckie)
Zgłaszający
Roksana Łojek
Cel projektu
Zintegrowanie i zaktywizowanie mieszkańców Radomia w poszukiwaniu historii miasta
Opis projektu
Radom jest miastem z wielkim potencjałem turystycznym, kulturowym i historycznym. Questing jest idealnym narzędziem do integracji mieszkańców i aktywowania niewykorzystanego potencjału miasta.
Jest to forma bezobsługowej gry terenowej. Polega na przejściu nieoznakowanym szlakiem turystycznym. Prowadzą po nim zagadki do odkrycia, zwykle rymowane. To przyjemna i ciekawa forma odkrywania historii, legend i opowieści związanych z danym terenem.
Radom ma do zaoferowania wiele historii i opowieści: Wydarzenia Czerwca 76, historia Żydów Radomskich, wątek lotniczy mocno związany z naszym miastem, osobistości związane z Radomiem i okolicami: Leszek Kołakowski, Andrzej Wajda, Witold Gombrowicz i inni.
Projekt "Radom Turystyczny - quest dla Radomia" zintegruje i zaktywizuje mieszkańców w działaniu na rzecz miasta i radomian. To idealna okazji do wspólnych działań dla wszystkich grup wiekowych, w tym młodzieży i seniorów.
Grupa 12 osób pod okiem certyfikowanego trenera questingu w trakcie warsztatów wybierze najbardziej wartościową ich zdaniem historię. Następnie ustali ścieżkę, jaką poprowadzi quest. Po stworzeniu i przetestowaniu quest będzie dostępny dla mieszkańców. Nieodpłatnie oraz nieterminowo.
Bezpośrednimi odbiorcami projektu będzie grupa warsztatowa pracująca nad powstaniem questu. Kolejnymi grupami docelowymi są nauczyciele, mieszkańcy miasta i okolicy, turyści odwiedzający Radom.
To idealne rozwiązanie integrujące społeczność lokalną, propagujące historię i ważne wydarzenia w dziejach miasta. Również okazja do pokazania Radomia z najlepszej strony.

Thumb_img_20170909_104616-01
Thumb_imag7606 Thumb_imag7548 Thumb_imag7541-01 Thumb_imag7323