Baner2
"KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO , ŚMIEJE SIĘ ŚWIAT" - zajęcia z arteterapii
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 47

Kategoria
Edukacja
Miejsce realizacji
Słonowice (woj. pomorskie)
Zgłaszający
Jolanta Bajorska
Cel projektu
Wprowadzenie pozalekcyjnych zajęć z arteterapii , umożliwiających dzieciom i ich rodzicom prawidłowy rozwój, rozbudzenie ciekawości dzieci, budowanie ich gotowości do zmagania z trudnościami w nauce, budzenie radości z uczenia się .
Opis projektu

Projekt realizowany będzie w Szkole Podstawowej w Słonowicach. Szkoła ta jest małą szkołą wiejską .Uczniowie maja utrudniony dostęp do środków kultury ze względu na odległość.
Projekt skierowany jest do uczniów I etapu nauczania. Dla każdego ucznia wkraczającego w pierwszy etap edukacji jest to ogromne przeżycie oraz niesamowity stres. W celu ułatwienia dzieciom tego przejścia oraz swobodne dobrniecie do dalszych etapów nauki powstał ten projekt. Zajęcia prowadzone w ramach projektu ułatwia pokonanie stresu oraz pokażą, że zabawa i rozwiązywanie problemów to najlepsze metody nauczanie.
Projekt upowszechnia nowe podejście do nauczania wczesnoszkolnego, które skupia sie na rozbudzeniu ciekawości dzieci, budowaniu ich gotowości do zmagania się z trudnościami. Równie ważnym w nauczaniu wczesnoszkolnym jest tworzenie zachęty do twórczego rozwiązywania problemów , osłabienie niezdrowej rywalizacji i jednowymiarowego oceniania, docenianie zabawy jako formy nauki , a także wyjście edukacją poza mury szkoły.
Projekt realizowany będzie w trzech formach:
1) Zajęcia z rodzicami na terenie szkoły =ARTETERAPIA (zajęcia plastyczne, muzyczne , ruchowe)
2) Zajęcia poza murami szkoły ( wyjazdy do teatru, kina , muzeum, wycieczki edukacyjne)
3) Podsumowanie FESTYN RODZINNY.

Thumb_dsc_0107