Baner2
Młodzież ma głos!
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 198

Kategoria
Integracja lokalna
Miejsce realizacji
Suchy Las (woj. wielkopolskie)
Zgłaszający
Joanna Radzięda
Cel projektu
Zachęcenie młodzieży do aktywnego uczestniczenia w życiu Gminy Suchy Las
Opis projektu
W gminie takiej jak Suchy Las, która bezpośrednio sąsiaduje z dużym ośrodkiem miejskim, obserwuje się problem polegający na tym, że młodzież nie integruje się z lokalną społecznością, a swoje potrzeby kulturalno-towarzyskie realizuje w pobliskim mieście.
Projekt "Młodzież ma głos" ma zachęcić młodych mieszkańców Gminy do aktywnego uczestnictwa w jej życiu. Aby jednak to się udało musimy poznać oczekiwania i potrzeby młodych.
Spotkania odbywające się w poszczególnych szkołach czy środowiskach osiedlowych są ważne, ciekawe i merytoryczne, natomiast cały projekt będzie miał jeszcze większą wartość poznawczą oraz społeczną gdy na warsztatach spotkają się dzieci i młodzież uczęszczające do różnych szkół, mieszkające w różnych miejscowościach Gminy Suchy Las.
W ramach projektu chciałabym zorganizować całodzienne spotkanie dla Młodzieży, składające się z warsztatów oraz części integracyjnej.
Budowanie więzi pomiędzy młodzieżą z różnych miejscowości może stać się początkiem silnego ruchu młodzieżowego, który w przyszłości będzie partnerem dla władz Gminy w zakresie kształtowania polityki młodzieżowej Gminy Suchy Las.

Thumb_img_20171025_200315