Baner2
Radzymiński Klub Młodych Stolarzy
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 886

Kategoria
Warsztaty
Miejsce realizacji
Radzymin (woj. mazowieckie)
Zgłaszający
Anna Orlińska
Cel projektu
Na warsztatach dzieci rozwiną swój zmysł techniczny i umiejętność abstrakcyjnego myślenia.
Opis projektu
Projekt skierowany jest do wszystkich amatorów strugania, wiercenia, szlifowania, wbijania gwoździ, robienia wiórów i pracy z drewnem w wieku od 7 do 13 lat, z terenu gminy Radzymin.
Radzymiński Klub Młodych Stolarzy to bezpłatne zajęcia zarówno dla dziewczynek jak i chłopców.
Na warsztatach pod okiem instruktorów dzieci nauczą się podstawowych umiejętności pracy z drewnem i bezpiecznego używania ręcznych narzędzi stolarskich.
Radzymiński Klub Młodych Stolarzy to program dla początkujących miłośników konstruowania. Będziemy pracować nad indywidualnymi projektami, stawiając przy tym na współpracę i dzielenie się. Materiałem, z którego uczestnicy przede wszystkim będą tworzyć, to drewno. Na początku lepiej poznają i oswoją się z narzędziami stolarskimi – ściskami, piłami włosowymi czy płatnicami. Nauczą się też rozróżniać różne gatunki drewna, dzięki współpracy z Nadleśnictwem Drewnica, gdzie w ramach projektu dzieci pojadą na wycieczkę. Poznają również proste techniki obróbki i łączenia drewna. Zaczną od prostych projektów, by z czasem zacząć tworzyć bardziej skomplikowane. Inspiracją będą tradycyjne zabawki drewniane, ale też gry i klasyczne modele samolotów czy samochodów.
Warsztaty w ramach Radzymińskiego Klubu Młodych Stolarzy, będą prowadzone 2 razy w miesiącu, w soboty w godzinach od 10.00 do 12.00 – jedna grupa, a od 12.30 do 14.30 – druga grupa. Każda z grup może liczyć maksymalnie 12 osób.
Materiały oraz narzędzia będą zabezpieczone w ramach projektu.
Warsztaty będą prowadzone przez 2 instruktorów, doświadczenie w pracy z ludźmi i przekazywaniu im nabytych umiejętności szlifują na co dzień jako architekci krajobrazu i pasjonaci stolarki artystycznej oraz budowlanej. Wsparcie w warsztatach zapewniać będzie edukator rodzinny oraz animator czasu wolnego, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Projekt realizowany będzie przez Stowarzyszenie „Radzymińskie Forum”, w okresie od 13 stycznia 2018 roku do 30 czerwca 2018 r. Łącznie odbędą się 24 warsztaty, przy czym dla każdej z grup po 12 warsztatów.

Thumb_img_1930
Thumb_img_1952