Baner2
Nie samym chlebem żyje człowiek
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 175

Kategoria
Integracja lokalna
Miejsce realizacji
Radłów (woj. małopolskie)
Zgłaszający
Joanna Bocoń
Cel projektu
Celem projektu jest obniżenie kosztów gastronomicznych i zwiększenie możliwości organizowania większej ilości imprez integracyjnych na terenie Gminy Radłów.
Opis projektu
Jesteśmy Radą Rodziców przy Zespole Szkół w Radłowie – niewielkim miasteczku w powiecie tarnowskim. Utrzymujemy się głównie ze składek rodziców, które wykorzystywane są na organizację rozmaitych imprez dla naszych dzieci. Do tej pory organizując imprezy wynajmowaliśmy firmę, która zabezpieczała nam zaplecze gastronomiczne (popcorn, wata cukrowa, grill, lody) – niestety wiązało się to z dużymi kosztami, które przy niewielkich składkach rodziców stanowiły dla nas nie lada wyzwanie. W ubiegłym roku udało nam się przy pomocy rodziców i pracowników szkoły zorganizować grilla na Dzień Dziecka bez konieczności wynajęcia firmy co pozwoliło nam obniżyć koszty imprezy i za zaoszczędzone pieniądze zorganizować dzieciom dodatkową atrakcję.
Dlatego też nasz projekt polegał będzie na zakupie maszyny do popcornu, maszyny do waty cukrowej oraz fontanny czekolady i potrzebnych akcesoriów. Zakupione przez nas urządzenia będą obsługiwane przez rodziców w ramach wolontariatu, co pozwoli nam na wyeliminowaniu kosztów obsługi gastronomicznej organizowanych przez nas imprez. A zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na inne atrakcje oraz pozwoli nam na organizację większej ilości imprez co przyczyni się do pogłębienia więzi społecznych pomiędzy mieszkańcami naszej gminy (imprezy integracyjne z uczestnictwem uczniów Zespołu Szkół w Radłowie, ich rodziców, dziadków i pozostałej społeczności Radłowa. Do realizacji projektu włączymy lokalną społeczność, ponieważ Rada Rodziców współpracuje ze Stowarzyszeniem „Radłowskie Orły” jak również z jednostkami samorządu Gminy Radłów oraz z Miejsko-Gminną Akademią Sportu w Radłowie.
Nasz projekt daje możliwości rozwojowe dla całej społeczności lokalnej.

Thumb_asasa