Baner2
Babicki Klub dla Rodzin
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 714

Kategoria
Animacja przestrzeni
Miejsce realizacji
Stare Babice (woj. mazowieckie)
Zgłaszający
ANNA WARZYCHA-DRUZD
Cel projektu
Międzypokoleniowa integracja w Gminie Stare Babice
Opis projektu
Fundacja Nasze Szczęścia działa w Gminie Stare Babice już od ponad 18 miesięcy wspierając rodziców i opiekunów małych dzieci, ale przede wszystkim integrując lokalną społeczność. Mamy tę wspaniałą możliwość korzystać z pięknego nowego lokalu gminnego - Klubu Mieszkańca, który został otwarty w kwietniu br i powoli się rozkręca, a my mamy wiele pomysłów na jego zagospodarowanie. Od wielu miesięcy, w ramach Klubu mam, organizujemy tu bezpłatną świetlicę dla mam z małymi dziećmi, zajęcia umuzykalniające, sensoryczne i ogólnorozwojowe, a także warsztaty o tematyce około-rodzicielskiej, wychowawczej i coachingowej.
Pragniemy aby Klub Mieszkańca zyskał charakter miejsca aktywności lokalnej, gdzie codziennie dużo się dzieje i każdy mieszkaniec naszej gminy znajdzie coś dla siebie. Planujemy m.in. organizować kursy szycia dla mam z córkami (maszyny są już zakupione), warsztaty decupage, warsztaty stolarskie dla ojców i synów. Zaprosimy też babcie i dziadków wraz z wnukami, którymi się opiekują w ciągu dnia, na zajęcia umuzykalniające, sensoplastykę, a także na zumbę i gimnastykę. Seniorów zachęcimy np. do poprowadzenia warsztatów nt. robienia na drutach i szydełku, przygotowywania przetworów sezonowych, czy pielęgnacji roślin rabatowych i opowiadania bajek. Planujemy także organizować cykliczne wyprzedaże sąsiedzkie, rozmowy z ciekawymi artystami, rodzinne spotkania przy grach planszowych.

Pieniądze z projektu przeznaczymy na zorganizowanie powyższych aktywności, a także doposażenie Klubu Mieszkańca (zabawki, materiały plastyczne i rękodzielnicze, dużą magnetyczną tablicę ogłoszeń, przewijak dla maluchów). Wierzymy w to, że miejsce to będzie tętniło życiem i niosło ludziom radość.

Thumb_16650990_10210555932405884_712155846_o_1_
Thumb_22730578_298449110641502_4028332949626209131_n