Baner2
"Bądź bezpieczna".
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 589

Kategoria
Warsztaty
Miejsce realizacji
Ryczywół (woj. wielkopolskie)
Zgłaszający
Ewa Szulczyk Stowarzyszenie AleBabki
Cel projektu
Celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa i wykształcenie poczucia pewności siebie na co dzień oraz nabycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - grupy mieszkanek gminy Ryczywół.
Opis projektu
Realizacja projektu polega na zorganizowaniu dwóch warsztatów dla mieszkanek gminy Ryczywół, pod hasłem „Bądź bezpieczna”:
1. Kurs samoobrony – zostanie zorganizowany kurs samoobrony dla mieszkanek gminy Ryczywół. Zajęcia poprowadzi profesjonalna firma. Mieszkanki gminy Ryczywół, pod okiem doświadczonych instruktorów zdobędą teoretyczną i praktyczną wiedzę, jak skutecznie bronić się przed napastnikiem. O kursie i naborze będą informować plakaty rozwieszone na terenie gminy oraz informacje na stronach internetowych np. portalu społecznościowym FB, stronie Urzędu Gminy i GOK Ryczywół. Zagrożenie może czekać na nas wszędzie – na ulicy, w autobusie, w taksówce. Dlatego nauka samoobrony wymaga umiejętności odnalezienia się w różnych warunkach oraz odpowiedniej i szybkiej reakcji na atak. Uczestniczki nauczą się min. jak wykorzystywać przedmioty codziennego użytku, na przykład torebkę czy klucze, do odpierania ataku. Kurs zostanie przeprowadzony na sali Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole, która zostanie nam udostępniona nieodpłatnie. Zajęcia potrwają 2 godziny, po zajęciach odbędzie się skromny poczęstunek: kawa, herbata, woda + kanapki, podczas poczęstunku będzie możliwość wymiany opinii, podzielenia się uwagami oraz rozmów z trenerami.
2. Kurs pierwszej pomocy: najtrudniejszy w udzielaniu pierwszej pomocy jest zawsze pierwszy krok. A pierwszy krok dużo łatwiej wykonać, gdy wcześniej miało się szansę go przećwiczyć… Stąd pomysł na szkolenie oparte na praktyce i symulacjach, w trakcie których kursant musi wyjść z szeregu i działać. Teoria będzie stanowiła uzupełnienie i będzie przekazywana w trakcie ćwiczeń. Kurs przeprowadzą pracownicy profesjonalnej firmy, których wiedza, wykształcenie medyczne oraz doświadczenie w pracy z poszkodowanymi, dają optymalne narzędzia do pracy z kursantami. W kursie weźmie udział grupa mieszkanek Gminy Ryczywół, o akcji będą informowały plakaty rozwieszone na terenie gminy oraz informacje na stronach internetowych np. portalu społecznościowym FB, stronie Urzędu Gminy i GOK Ryczywół.
Według założeń, każda z pań biorąca udział w projekcie, powinna nauczyć się aktywnej samoobrony oraz umieć prawidłowo zareagować w przypadku większości spotykanych stanów zagrożenia życia. Udział w projekcie, ma na celu również kształtowanie prawidłowych relacji międzyludzkich oraz nabycia umiejętności zachowania się w ekstremalnych sytuacjach - zagrożenia własnego życia i ratowania życia innych - oraz kontroli swoich emocji i prawidłowych reakcji.


Thumb_22811267_1898135893770268_2117616379_n