Baner2
Sala zabaw w Akuku.
projekt z miasta na prawach powiatu

Głosów: 55

Kategoria
Edukacja
Miejsce realizacji
Toruń (woj. kujawsko-pomorskie)
Zgłaszający
Katarzyna Seniuk
Cel projektu
*stworzenie salki sensorycznej dla dzieci*wyposażenie w sprzęt sensoryczny (duża motoryka i mała motoryka)
Opis projektu
Fundacja GOtoruń i Fundacja Bust a Move tworzą projekt jakiego na rynku toruńskim jeszcze nie było. Obie Fundacje powstały z myślą dawania czegoś innym oraz promowania zdrowego i aktywnego trybu życia. W zderzeniu czterech doświadczeń członków obu fundacji: Justyny, Arka, Kasi i Mateusza oraz ich możliwości życiowych powstał projekt Akuku. Przewiduje on stworzenie wyjątkowego miejsca,
w którym będzie mieściło się kilka pomieszczeń o różnym przeznaczeniu.
1. Sala treningowa, gdzie będą odbywały się zajęcia dla dzieci, młodzieży, matek z dziećmi oraz seniorów.
2. Sala konferencyjna.
3. Sala zabaw dla dzieci.
4. Escape room dla dzieci.
5. Kącik kawowy.
6. Kącik matki karmiącej.
W naszym projekcie stawiamy na rozwój, edukację i pozytywną energię.

Spółdzielnia pomysłów jest jednym ze źródeł wsparcia, dzięki któremu możemy stworzyć SALĘ ZABAW.
Podczas pobytu, matki, na zajęciach na sali treningowej, dziecko będzie pod profesjonalną opieką animatora zabaw i opiekunki. Również na salce będzie sprawowana dzienna opieka nad dzieckiem. Chcemy zapewnić najmłodszym mnóstwo zabawy, ale też prawidłowy rozwój i edukację. Integracja sensoryczna jest najlepszą odpowiedzią w połączeniu nauki i zabawy. Jest metodą zajmującą się stymulacją zmysłów: słuchu, węchu, smaku, ruchu i dotyku. Zabawy sensoryczne pobudzają i zachęcają dzieci do dotykania, słuchania, wąchania i poznawania. Dziecko w ten sposób poznaje nie tylko siebie, ale również zjawiska zachodzące wokół, to doskonały pomysł na oderwanie malucha od telewizora i komputera.

Projekt salki zabaw ukazany na zdjęciu jest koncepcją, która może w trakcie realizacji ulec wielu pozytywnym zmianom. Cała sala jest w stanie surowym, musimy zaadaptować ją od podstaw.

Thumb_sala_zabaw