Baner2
AKTYWNIAK - aktywny umysł, aktywne ciało!
projekt z miasta na prawach powiatu

Głosów: 61

Kategoria
Integracja lokalna
Miejsce realizacji
Bielsko-Biała (woj. śląskie)
Zgłaszający
Alicja Lizurej
Cel projektu
-uaktywnienie lokalnej społeczności i stworzenie rzadkiej oferty zajęć -poprawa sprawności intelektualnej i fizycznej - Integracja stowarzyszeń działających na rzecz inicjatyw lokalnych -wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców - nauka zdrowego stylu życia
Opis projektu
Chcesz zrobić coś nowego i ciekawego? PRZYJDŹ NA PEWNIAKA DO AKTYWNIAKA!

W ramach projektu odbędą się różne zajęcia poprawiające koordynację ruchową, a także pamięć i koncentrację! Dofinansowanie będzie przeznaczone na: instruktorów, wynajem sal, materiały graficzne i informacyjne na temat projektu (zebranie grup) oraz zakup potrzebnego sprzętu i materiałów do zajęć, a także narzędzia komunikacyjne służące zorganizowaniu projektu przez różne podmioty zaangażowane w projekt (szczegółowe informacje w ostatnim akapicie).

OPIS SZCZEGÓŁOWY
Szeroka tematyka zajęć będzie skierowana dla: dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów i ma na celu uaktywnienie społeczności lokalnej. Będą zajęcia zarówno dla poszczególnych grup, ale także przewidujemy zajęcia międzypokoleniowe, w grupach mieszanych. Podobne zajęcia już zostały przeprowadzone na mikroskalę z tematyki zajęć umysłowych, tańca i arteterapii, gotowania, zajęć cyrkowych i rękodzieła artystycznego, co spowodowało wzajemną integrację i chęć ich kontynuacji już dla znacznie większej liczby osób i szkół. Satysfakcja i entuzjazm dotychczasowych uczestników pomoże w promocji projektu i zorganizowaniu większej ilości grup.

W ramach projektu razem nauczymy się jak radzić sobie ze stresem, rozkojarzeniem i słabszą pamięcią. Będziemy tańczyć i aktywizować swoje ciało, by poczuć się pełnym energii! Czas umilą nam warsztaty ze zdrowego gotowania przygotowane przez Uniwersytet III Wieku. Odkryjemy tajemnice sztuki kuglarskiej, które aktywizują półkule mózgowe oraz rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, myślenie przestrzenne oraz pamięć. Dodamy do tego zajęcia cyrkowe i sztuki walki, które stymulują ciekawość i wyobraźnię, trenują mięśnie oraz poprawiają kondycję fizyczną.

Zajęcia będą odbywały się w 3 blokach:
1. zajęcia umysłowe: trening pamięci i koncentracji, kreatywności, techniki uczenia się, arteterapia, trening asertywności, radzenia sobie ze stresem, przywództwa, wystąpień publicznych
2. zajęcia fizyczne: taniec, sztuki walki, streching, unihokej, sporty grupowe
3. zajęcia praktyczne: sztuka cyrkowa i kuglarska , gotowanie, rękodzieło artystyczne

Dzięki wspólnemu trenowaniu z innymi, nauczymy się lepszej współpracy i komunikacji, przełamiemy bariery oraz zmienimy szkodliwe nawyki.
Zadbamy wspólnie o ciało i ducha!

Projekt we współpracy z:
podmiotami NGO, Fundacją LUCE ARENA, Akademią Żaków, Przedszkolem Kraina, Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Bielsku-Białej, Prywatną Szkołą Podstawową i Zespołem Szkół ZDZ, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Bielsku-Białej i Uniwersytetem III wieku.

Thumb_ccr-1
Thumb_ccr-9 Thumb_ccr-30 Thumb_ccr-83 Thumb_ccr-93 Thumb_ccr-95