Baner2
Odjazdowe warsztaty twórczości wszelakiej
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 192

Kategoria
Warsztaty
Miejsce realizacji
Obrowo (woj. kujawsko-pomorskie)
Zgłaszający
Ewa Madej
Cel projektu
Integrowanie i aktywizacja mieszkańców gmin Czernikowo i Obrowo; wspólne poszukiwanie talentów, pasji i spędzanie wakacji w gronie rodzin, przyjaciół i znajomych. Stworzenie wspólnego miejsca spotkań dla mieszkańców obu gmin.
Opis projektu
Odjazdowe warsztaty twórczości wszelakiej to cykl spotkań dla dzieci oraz wszystkich mieszkańców gmin Czernikowo i Obrowo. W zależności od pogody i aktualnych możliwości spotkania będą odbywały się w plenerze lub w świetlicach w różnych miejscach obu gmin tak, aby dotrzeć do jak największej liczby osób.
W ramach spotkań proponujemy:
- zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik prowadzone przez artystę malarza Jacka Kamińskiego
- Wakacyjne Bajanie, zajęcia literackie - głośne czytanie "Bajki i legendy powiatu toruńskiego",
- Wakacyjne Łamanie Głowy - rozwiązywanie zagadek, quizów, rebusów, puzzle, układanki, kolorowanki
- zabawy integracyjne przy muzyce
- zajęcia ruchowo-rekreacyjne : gry i zabawy z piłką, skakanką, gry zręcznościowe, gry planszowe
- zdobienie metodą decoupage, quilling
- wielkie kolorowanki i malowanki kredą na asfalcie
- kącik małego dziecka- zabawy dla najmłodszych, zabawki sensoryczne itp
- w poszukiwaniu naszej historii - wystawa prac, zdjęć i wydawnictw o naszych gminach oraz na zakończenie spotkań wystawa prac pod hasłem "Każde dziecko ma talent" wraz z ogniskiem integracyjnym i wspólną biesiadą.
Każde spotkanie będzie miało jakiś wybrany motyw przewodni np. Dzień z bohaterami bajek Disneya, Dzień Baniek Mydlanych, Dzień Czekolady, Dzień w średniowiecznym zamku, Dzień z Fryderykiem Chopinem, Dzień "jak się nasi rodzice bawili"-zabawy naszych rodziców itp. Na każdym spotkaniu będzie także ogłaszany konkurs plastyczny np. "Co słonko widziało"; "Lato farbami malowane"; "Bajkowi przyjaciele"; "Mój pupil"; Mieszkam w pięknym miejscu"
Zajęcia będzie prowadzić 3 animatorów, artysta malarz Jacek Kamiński oraz Wolontariusze.
Pozyskane dofinansowanie pozwoli uruchomić zajęcia, zatrudnić animatorów, artystę plastyka, zakupić niezbędne materiały plastyczne i kreatywne, sztalugi, papier, zestawy gier planszowych, puzzli, drobny sprzęt sportowy a przede wszystkim namiot ekspresowy 3x6 wraz ze stolikami i ławkami.
To także szansa na wprowadzenie zajęć plastycznych na stałe do zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w szkołach i przedszkolach w gminie Czernikowo i Obrowo. Dzięki postawieniu pierwszych kroków z pozyskanego wsparcia chcielibyśmy kontynuować prowadzenie zajęć także po zakończeniu projektu.
Bez względu na wiek, każde chętne dziecko będzie mogło skorzystać z wybranej formy zajęć, a tym samym rozwijać swoje umiejętności, zainteresowania i pasje.


Thumb_miki