Baner2
Blisko boisko - dziecięca akademia aktywności.
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 2731

Kategoria
Edukacja
Miejsce realizacji
Przesieczna (woj. dolnośląskie)
Zgłaszający
Joanna Rzeczycka
Cel projektu
Celem projektu jest aktywizacja dzieci w środowisko wiejskim po przez udział w zajęciach powstającej w ramach projektu akademii wychowania fizycznego.
Opis projektu
Celem projektu jest stworzenie profesjonalnych warunków uprawiania sportów drużynowych w tym piłki nożnej przez dzieci ze środowisk wiejskich. Szkółka ta ma rozwijać nie tylko umiejętności piłkarskie, ale także intelektualne. Ma wychowywać i uczyć odpowiednich postaw społecznych i moralnych.
Chcemy by w Naszych miejscowościach wiejskich dzieci miały możliwość uczestniczenia w treningach prowadzonych przez dobrze przygotowanego do tej roli trenera. Najważniejsze jest by dzieci ze środowisk wiejskich miały równe szanse jak ich rówieśnicy z większych aglomeracji. Nasza szkółka chce dać możliwość rodzicom, którzy nie mają możliwości dowozu swoich podopiecznych do innych miejscowości. Trening w miejscu swojego zamieszkania lub w najbliższej okolicy ma dać możliwości rozwoju każdemu chętnemu dziecku. Obecnie w powołanej przez nas grupie aktywności fizycznej znajdują się dziewczynki i chłopcy w wieku od 6 do 12 lat. W naszych miejscowościach istnieje odpowiednia baza treningowa (boisko, szatnie, hala sportowa), jednak nie ma przewidzianych aktywności dla najmłodszych dzieci. Chcemy naszą inicjatywą stworzyć: Treningi 2 razy w tygodniu od 5.09.2017 do 20.06.2018, zorganizować regionalne turnieje o randze powiatowej ( termin jesień 2017, wiosna 2018), na których każde dziecko dostaje jedzenie i picie oraz chcemy zakupić podstawowe narzędzia i wyposażenie sportowe.

Thumb_szk__ka1
Thumb_szk__ka2 Thumb_szk__ka3 Thumb_szk__ka4 Thumb_szk__ka6