Baner2
Plenerowe integracje rodzinne "Bezpiecznie na drogach"
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 2204

Kategoria
Edukacja
Miejsce realizacji
Radwanice (woj. dolnośląskie)
Zgłaszający
Oskar Szkudlo
Cel projektu
Integracja rodzin z ubogich środowisk wiejskich
Opis projektu
Plenerowe integracje rodzinne "Bezpiecznie na drogach" to inicjatywa aktywizująca wiejskie społeczności Gminy Radwanice. Projekt zakłada wykorzystanie przestrzeni ogólnodostępnego Parku gminnego w Radwanicach do zagospodarowania w postaci kreatywnych zająć dla rodzin z uwzględnieniem dzieci. Projekt zorientowany jest w szczególności na rodziny o niskim statusie majątkowym, których budżet nie pozwala na uczestnictwo w odpłatnych zajęciach. Planowane w ramach projektu zajęcia i atrakcje zwiżzane będą z nauką i propagowaniem bezpieczeństwa na drogach oraz będą bezpłatne dla wszystkich uczestników.
Projekt przewiduje ciekawe i kreatywne zajęcia dla dzieci i dorosłych, organizację animacji przestrzennych z wykorzystaniem atrakcji i aktywności związanych bezpośrednio z bezpieczeństwem na drogach oraz w sytuacjach kryzysowych. Gdy nastąpi zmrok atrakcją wieczoru stanie się plenerowe kino rodzinne, projekcja bajki dla dzieci i filmu dla nieco starszej widowni (posiadamy: własny sprzęt projekcyjny do kina, nagłośnienie oraz leżaki, namioty expresowe, agregat prądotwórczy). Przewidujemy w projekcie udział Straży Pożarnej oraz instruktorów ze specjalistycznym i profesjonalnym sprzętem symulacyjnym dla doświadczeń i nauki zachowań podczas zdarzeń drogowych.

Przewidywane aktywności w ramach projektu:
1. Pokaz i nauka ratownictwa pierwszej pomocy na symulatorach strażackich dla dzieci i dorosłych. Nauka i wypracowanie zachowań w sytuacjach kryzysowych ( nr telefonów, pierwsze badanie, rozpoznania miejsca zdarzenia, udzielanie pierwszej pomocy). Dyplomy dla dzieci biorących udział w zajęciach.
2. Symulator wypadków drogowych samochodowych i motocyklowych dla dzieci i dorosłych oraz Alkogoogle, efekt jazdy pod wpływem alkoholu.
3. Animacje dla dzieci oraz gry i zabawy przestrzenne pod okiem wykwalifikowanych animatorów (malowanie domów, malowanie buzi, gry zręcznościowe, dmuchańce).
4. Wieczorna plenerowa projekcja kinowa bajka i film dla dzieci i dorosłych.
5. Zakupy: catering dla dzieci, farby i domki kartonowe do malowania, nagrody dla dzieci za udział w konkursach.

Thumb_bezpiecznie_na_drogach
Thumb_alkogoogle Thumb_dsc08521 Thumb_dsc08564 Thumb_fantom_festyn Thumb_symulator_20dachowania_20wynajem