Baner2
Pogorzelskie Babskie Spotkanie na sportowo
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 909

Kategoria
Integracja lokalna
Miejsce realizacji
Pogorzela (woj. wielkopolskie)
Zgłaszający
Agnieszka Gabryszak - Madzia
Cel projektu
• integracja międzypokoleniowa i lokalna, doskonalenie wzajemnej komunikacji oraz inspirowanie do samokontroli w rozwoju sprawności, postawy i urody ciała.
Opis projektu
Fitness - rozumiany jako styl życia - to nie tylko dbałość o sprawność ciała, ale także troska o wszystkie aspekty naszej egzystencji: sposób zachowania, nawyki żywieniowe, aktywność w życiu codziennym, unikanie używek, zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy pracą i wypoczynkiem, odporność na sytuacje stresowe, regularność codziennych zajęć i cała gama pochodnych zachowań wpływających na poziom zadowolenia z życia. Cel bycia „fit” łatwiej osiąga się w grupie, która wspiera i motywuje do osiągania coraz to wyższych celów. Dlatego bardzo popularne stają się zajęcia sportowe w różnego rodzaju klubach
i siłowniach. W małych miejscowościach takich jak Pogorzela zajęcia tego typu są trudno dostępne ze względów lokalowych oraz braku takiej oferty na ryku lub ze względów ekonomicznych (na odpłatne zajęcia fitness nie stać przeciętnych mieszkańców a zwłaszcza młodzieży).

Nasze Stowarzyszenie „Nowoczesna Szkoła” od blisko dwóch lat prowadzi cotygodniowe, ogólnodostępne, nieodpłatne zajęcia fitness dla lokalnej społeczności. Odwiedzają nas głównie kobiety, choć czasami pojawiają się mężczyźni w osobach naszych mężów. Staramy się łączyć pokolenia – trenują matki z córkami, ale spotkały się również trzy pokolenia. Mamy wykwalifikowaną instruktorkę, a wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników naszych zajęć udało nam się pozyskać sprzęt do ćwiczeń – fitballe, kettlebelle, gumy treningowe. Prowadzimy również fanpage na portalu społecznościowym Facebook – Ćwicz z nami w Pogorzeli – Nowoczesna Szkoła ZSOiZ.
W ramach naszego projektu chciałybyśmy kontynuować nasze zajęcia fitness skierowane szczególnie do kobiet młodych i w średnim wieku. Celem naszej grupy nie jest tylko ćwiczenie, ale integracja, wzajemne motywowanie, wspólne spędzanie czasu w celu oderwania się od codziennych trosk i kłopotów. Chcemy uatrakcyjnić nasz fitness i pozyskać dodatkowy sprzęt – stepy, bosu, trx. Ponadto aby zachęcić i rozpropagować Pogorzelski fitness oraz nawiązać współpracę z podobnymi grupami z okolicy chciałybyśmy podsumować projekt organizując FITness FESTIVAL - „Pogorzelskie Babskie Spotkanie na sportowo”. Całe przedsięwzięcie organizujemy dla lokalnej społeczności gminy Pogorzela a sprzęt, który już mamy (i ten pozyskany w ramach projektu) służy również uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej oraz innym placówkom oświatowym i mieszkańcom gminny w ramach festynów, konkursów i zawodów.

Thumb_logo_nowe
Thumb_pi_ka