Baner2
OŻAROWSKI JUMPING KIDS
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 392

Kategoria
Edukacja
Miejsce realizacji
Ożarów (woj. świętokrzyskie)
Zgłaszający
Ewa Świątek
Cel projektu
Aktywne spędzanie czasu wolnego
Opis projektu
Od wielu lat mieszkam i pracuję w Gminie Ożarów. Obserwując środowisko, w którym pracuję tj. Przedszkole Publiczne w Ożarowie wspólnie z grupą zaangażowanych rodziców, doszliśmy do wniosku, iż pod względem aktywności fizycznej dzieci w wieku przedszkolnym można podzielić na dwie grupy. Pierwsza grupa to dzieci mające niespożyte pokłady energii, a druga to grupa dzieci, które trudno przekonać do aktywności fizycznej. Naszym zdaniem strzałem w dziesiątkę będą zajęcia na trampolinach, adekwatne do potrzeb i oczekiwań dzieci jak również rozwijające ich aktywność fizyczną.
Ożarowski Jumping Kids to zajęcia dedykowane dla dzieci w wieku przedszkolnym z terenu Gminy Ożarów. Uważamy, że zajęcia będą cieszyły się powodzeniem wśród dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, których w naszej gminie jest w sumie cztery. Miejscem realizacji projektu będzie sala zajęć w Przedszkolu Publicznym w Ożarowie. Brakuje nam tylko i aż sprzętu do prowadzenia zajęć.
Za pozyskane pieniądze zakupimy sprzęt i opłacimy instruktora do prowadzenia zajęć. Uważamy, że zajęcia na trampolinach -JUMPING KIDS prowadzone w naszym środowisku będą atrakcyjne dla dzieci.Dzięki tej formie aktywności fizycznej zyskamy rozwój koordynacji, ogromną dawkę zabawy przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom ruchu, który jest bardzo istotny dla ich zdrowia (zapobiegania otyłości u dzieci).Thumb_p1000837