Baner2
Place zabaw dla dzieciaków - integracja dla starszaków!
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 384

Kategoria
Animacja przestrzeni
Miejsce realizacji
Pruśce (woj. wielkopolskie)
Zgłaszający
Łukasz Zaranek
Cel projektu
Stworzenie czterech placów zabaw w czterech miejscowościach wchodzących w skład Sołectwa Pruśce: Sierniki, Stare, Marlewo, Pruśce
Opis projektu
Celem projektu jest zagospodarowanie przestrzeni w trzech wsiach należących do Sołectwa Pruśce (gm. Rogoźno, powiat obornicki) - Sierniki, Stare, Pruśce. Aktualnie w dwóch z tych miejscowości brakuje jakiejkolwiek rozrywki/atrakcji dla najmłodszych mieszkańców. W miejscowości Sierniki plac zabaw został zdewastowany, a pozostałości po nim zagrażają bezpieczeństwu i życiu dzieci; w miejscowości Stare nie ma i nigdy nie było tego typu rozrywki. Trzecią destynacją jest istniejący plac zabaw przy przedszkolu w Pruścach, który od wielu lat pozostaje niedoinwestowany, dlatego projekt zakłada również dokupienie jednego/dwóch urządzeń rekreacyjnych na ten plac zabaw.
We wszystkich tych wsiach istnieją miejsca, gdzie owe place można postawić, wespół z mieszkańcami przy koordynacji Stowarzyszenia Do Przodu działającego na rzecz rozwoju i aktywizacji Sołectwa Pruśce, tereny te zostaną uprzątnięte i odpowiednio przygotowane do montażu urządzeń rekreacyjnych dla dzieci. Zdajemy sobie sprawę z kosztów zakupów takich urządzeń, jednakże nie mamy zamiaru od razu robić kompleksowych placów zabaw. Oczekiwania społeczne są jednak tak duże, że chcemy w każdej z tej lokacji ustawić po 2/3 urządzenia, tak, aby umożliwić dzieciom jakąkolwiek atrakcję, a z czasem, przy pomocy kolejnych projektów, środków własnych stowarzyszenia, funduszu sołeckiego czy budżetu gminy. Ponadto wierzymy, że praca na rzecz naszego sołectwa pozwoli na integrację różnych grup wiekowych, które dzięki temu przedsiewzięciu będą mogły wspólnie i aktywnie spędzić wolny czas, albowiem Sołectwo Pruśce jest sołectwem bardzo rozległym terytorialnie. Dodatkowym efektem projektu będzie zwiększenie wrażliwości mieszkańców na działania oddolne, wyrobienie odruchu społecznego i poczucia wpływu na to co się dzieję wokół.

Thumb_plac_zabaw